Коли бур’яни на користь

«Погляд часу» №22-2019
Боротьба з бур’янами на ділянці забирає чимало сил і часу. Проте витрачені зусилля можна компенсувати, якщо використовувати корисні властивості цих рослин.
Кропива. Якщо висаджені на грядку томати, перець, капуста й огірки не поспішають рости, допоможе кропив’яний відвар. 1 кг свіжої кропиви прокип’ятіть у 5 л води. Потім процідіть і розбавте водою у пропорції 1 : 20. Обприскуйте рослини у вечірній час, щоб стимулювати їхній ріст.
Кульбаба. Усі знають, що варто тільки дати волю цьому симпатичному бур’яну, і наступного року город перетвориться на жовте поле. Причому кульбаби встигають визріти і розсіяти насіння, навіть якщо ви зірвете їх у стадії цвітіння. Тому ще до цвітіння виполіть їх і відправте у компост або використовуйте для мульчування. Речовини, що виділяються кульбабою, добре впливають на розвиток і дозрівання огірків.
Пижмо. Хоч і не бур’ян, але якщо пустити справу на самоплив, теж розселиться по вашій ділянці. Однак запах пижма не зносять попелиця, плодожерка і листовійка. Траву і квітки пижма залийте на добу водою у пропорції 1 : 3. Процідіть і отриманим настоєм обприскайте овочеві культури, на яких поселилися шкідники.
Полин. Обов’язково залиште полин рости по краях ділянки. Із нього можна приготувати настій від гусениць, молі чи попелиці. Залийте подрібнену траву водою на 15 хв. Потім процідіть і розбавте водою у пропорції 1 : 2. Обприскайте настоєм рослини.
Пирій на полуничній грядці. Цей агресивний бур’ян вивести важко. Його потрібно ретельно виполювати, потім перебирати землю від залишків коренів. Але краще не допускати появи пирію на грядках. Для цього необхідно розкисляти землю доломітовим борошном або деревною золою. Пирій – супутник кислих, бідних ґрунтів.
Грядку з полуницею можна застеляти щільним чорним агроволокном. Без світла бур’яни хоч і не повністю зникнуть, але помітно зменшаться.
Одне зауваження: полотно має щільно прилягати до землі.
Ірина Мінаєва