Коли йти до гінеколога

Коли йти до гінеколога
Коли йти до гінеколога

«УЮТ» №18-2019

Я вже десять років, як щаслива мама. У гінеколога була останній раз 2,5 роки тому. Раніше завжди ходила на профілактичний огляд 1 раз на рік. А зараз переїхала в інше місто і не можу себе змусити піти до «нерідного» лікаря. Відчуваю себе добре. Менструація день в день, свербіння, виділень, болю й дискомфорту внизу живота немає. З чоловіком нормальне статеве життя. Підкажіть, будь ласка, за яких симптомів варто негайно звертатися до гінеколога, щоб не пропустити нічого серйозного.

Марія Семенова, м. Київ

Я б вам настійно рекомендувала проходити огляд мінімум раз на рік. Але є випадки, коли до лікаря треба звернутися обов’язково.

Біль. Тривалий і сильний біль внизу живота повинен насторожити. Особливо якщо він ниючий, тягнучий, переймоподібний, колючий, ріжучий, що віддає в задній прохід (це характерно для болю, викликаного порушеннями в статевій сфері).

Затримка. Це не обов’язково ознака вагітності. Тимчасова дисфункція яєчників може бути викликана стресом, вірусом, зміною клімату. Не відкладайте візит до лікаря, якщо затримки повторюються без видимих на то причин.

Кровотеча. Обов’язково зверніться до гінеколога, якщо з’являються кров’янисті виділення, не пов’язані з циклом, а також при тривалих (понад 7 днів), хворобливих або надто рясних менструальних кровотечах.

Виділення. Трохи прозорий або прозоро-білуватий слиз практично без запаху – це норма. Якщо виділення рясні, сирні, гнійні, з домішкою крові, особливо несвіжої, і неприємним запахом – треба обов’язково обстежитися.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.