Коли кашляє серце

Коли кашляє серце
Коли кашляє серце

«Полгяд часу» №13-2019

На фоні гострої хронічної серцевої недостатності, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда й легкого перикардиту (запального ураження серозної оболонки серця), від клапанів серця і порушень їх роботи виникає так званий серцевий кашель.

Ми звикли вважати, що кашель пов’язаний із захворюваннями дихальної системи. Але насправді це умовна назва симптому, що свідчить про патологи серця і судин. Він майже не відрізняється від звичайного кашлю, але причини його зовсім інші.

По-перше, зазвичай при такому кашлю немає мокротиння і тільки у рідкісних складних випадках можуть з’явитися кров’янисті виділення. По-друге, цей вид кашлю супроводжується набряклістю, задишкою, синюшністю шкірних покривів, пітливістю й іншими симптомами, характерними для патологій серцево-судинної системи, він підсилюється під час навантаження, а також увечері. У разі інфаркту міокарда чи легень спостерігаються гострий загрудинний біль і кровохаркання, а в разі серцевої астми – загострення у нічний період і в горизонтальному положенні. Перикардит може супроводжуватися сухим докучливим кашлем і болями у ділянці серця, лопатки. Легенева гіпертензія (підвищення тиску у системі легеневої артерії), розрив судин бронхів і, як наслідок, кашель із кровохарканням часто спостерігаються у разі наявності вад мітрального (розташованого між лівими передсердям і шлуночком) клапана й закупорки легеневої артерії.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.