Коли краще ловити щуку?

коли краще ловити щуку
Коли краще ловити щуку?

Восени у риби починається так званий жор, чим і користуються рибалки. Хижачка реагує практично на будь-яку снасть і клює на будь-яку приманку.

Поведінка щуки у вересні-жовтні змінюється разюче. Прохолодно, температура води вирівнюється, кисню у ній досить, мирна риба вразлива і щука у передчутті зими посилено полює і набирає жир на зиму. Осінній жор щуки забезпечує успішну ловлю зубастої хижачки.

Характерним індикатором початку осіннього жора щуки вважається масовий обліт листя з берези – лист з берези полетів, значить, щука пішла!

  • У теплому жовтні щуку ще можна ловити в уподобаних нею влітку місцях. Біля краю трави на воблери і блешні невеликого розміру можна успішно ловити пристойних щук-трав’янок. Пізніше, із приходом холодів, щука часто сидить під корчами і в острівцях очеретів. Щука добре ловиться всю осінь, аж до початку зими.

  • Ловити щуку восени потрібно зі сходом сонця і закінчувати з його заходом, оскільки температура інтенсивно знижується й осінніми днями щука набагато активніша, ніж влітку.

  • Зниження температури, підвищений рівень прозорості води, догляд дрібніших риб на велику глибину – усе це призводить до того, що під кінець вересня щука починає ховатися у ямах, як можна глибше. Там, власне, її і потрібно ловити.
Ловись рибка…

Для лову щуки восени хороші різні приманки – підійдуть практично будь-які. Переважно ловити щуку на блешню. Найчастіше для лову спінінгом використовують блешню, у більшості випадків більше підходять вертушки, хоча можуть підійти і так звані колебалки. Але сьогодні ми хочемо поділитися з вами цікавим способом приманювання риби, який колись вважався секретним у сім’ях рибалок.

У прозору банку (1-2 л) поміщаємо чверть обсягу землі, 10-15 черв’яків, десяток мух або мотиля. Банку закриваємо кришкою без отворів та обв’язуємо міцною невидимою волосінню, оснащеною вантажем, щоб банка з повітряним простором пішла на дно. На міцну прозору волосінь (0,8-1,0 мм) опускаємо приманку на дно.

Якщо ви вирішили помістити банку з приманкою на дно ями, то майте на увазі, що глибина повинна бути не більше 3-4 метрів – у западині темно і велика риба просто так не побачить вашу приманку.

Якщо ви вважаєте, що вода каламутна і на глибині більше 3 м видимість для великої хижої риби недостатня, то можна «підсвітити» приманку: у 2-3 целофанові пакети загорніть включений маленький ліхтарик, пакети гарненько зав’яжіть і разом із включеним ліхтариком помістіть у банку.

Будь-яка велика хижа риба (якщо вона є в обраному вами водоймі) безсумнівно буде вашою! Вам залишається тільки правильно (поруч із приманкою) пограти блешнею чи блешнею з мальком або хробаком.

Банка з такою приманкою, звичайно ж, викличе увагу окунів, які буквально будуть витися біля неї. Зграя окунів, у свою чергу, – чудова принада для великої щуки. Вдалого вам клювання!

Експерементуйте з наживками:
  • якщо ви хочете зловити щуку з берега – при хороших погодних умовах продуктивною може виявитися ловля на живця;

  • якщо ловите щуку у таких глухих місцях, як вири чи затоки зі спокійною водою, – підійде потопаючий воблер;

  • якщо ви ловите з човна, замість світлого твистера ефективніше використовувати снасть із великою уклейкою. У місцях із повільним плином насаджують пічкура, в’юна, гольяна.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *