Коли краще віддавати дитину в школу в 6 чи 7 років?

Коли краще віддавати дитину в школу
Коли краще віддавати дитину в школу в 6 чи 7 років?

Ми постійно стикаємося з підозрілістю батьків щодо того, коли краще віддавати дитину в школу.
Це тільки так здається, що різниця в один рік несуттєва. Насправді, психологічна різниця між 6 і 7 роками приблизно така ж, як у дорослому житті між 30 і 40 роками.

Справа у тому, що зазвичай у 6 років дитина ще хоче гратися іграшками, машинками і лялечками. У 7 років вона вже хоче «працювати». У неї вже виникає інший пізнавальний інтерес, трохи відповідальніший.

Якщо копнути ще глибше, виявиться, що у половині випадків вирішення цього питання у сім’ях пов’язане з особистими амбіціями самих батьків. Вони вважають, що їхня дитина вже дуже підготовлена до школи, така геніальна, що навіщо їй чекати ще рік. Інші думають про майбутню армію (для хлопчиків). Крім того, друзі чи родичі віддають своїх дітей у 6 років – «ми теж».

Раннє розвиваюче навчання не сильно впливає на успіхи дитини у школі.

Ми проводили дослідження – порівнювали дітей, які ходили на гуртки і секції з 3-річного віку і вміють читати, рахувати та писати, – з дітьми, які прийшли до школи без цих умінь.

Так ось, діти з другої групи наздоганяли перших за 3-4 місяці. І далі ніякої різниці між ними не відчувалося.

Те, що держава поставила батьків перед таким вибором, має свої плюси і мінуси. З одного боку, проявлена демократичність, оскільки багато хто був незадоволений, що їх позбавляють цього вибору. З іншого боку, вся відповідальність лягла на плечі батьків, але не всі знають, що з нею робити.

Як в інших країнах? В одних діти йдуть до школи у 5-6 років, в інших – із 7 і навіть із 8. Є країни, де діти йдуть до школи у день народження – у 7 років. Точніше, на наступний день після свого свята. І дата не має значення, це 20 жовтня чи 5 березня. Приходять до школи і включаються у загальне навчання, без жодних проблем.

Якби запитали мене, я б сказав, що краще рішення для наших умов – віддавати у повні 7 років. Більшість батьків і навчальна громадськість акцентують свою увагу тільки на підготовленості дітей по знаннях – тестують тільки за навчальними параметрами.

Чи багато ви зустрічали у житті людей, які хваляться, що вони закінчили школу на рік-два раніше інших? Чи багато це їм дає переваг у дорослому житті?

Просто деякі батьки не знають, які психологічні муки відчувають діти у підлітковому віці, коли, скажімо, більшості у класі по 15 років, а кільком хлопчикам по 14. І це з урахуванням того, що вони і так часто тимчасово відстають у розвитку від дівчаток.

Зазвичай усі ці психологічні муки ігнорують. А даремно.

Валентина Дмитрівна, дитячий психолог

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.