Коли краще висаджувати лимонник?

Лимонник китайський належить до культур, які віддають перевагу осінній посадці. Навесні він гірше приживається, пагони ростуть слабко. А от осінь для садіння підходить більше. Причому краще садити з другої половини вересня, коли спаде спека. У цей період створюються сприятливі умови для приживлюваності, рано навесні сіянці починають рости і дають хороший приріст.
Умови для лимонника у саду повинні бути максимально наближені до природних. Ця рослина не любить застою води, повільно росте на глинистих та інших важких ґрунтах. А оскільки коренева система у нього розташовується загалом поверхнево, то і на піщаних ґрунтах він почуватиметься погано. Адже сам по собі пісок неродючий. Місце висадження бажано вибирати біля паркану, альтанки чи стіни, на сонячній стороні (у затінених місцях лимонник не плодоносить).
Саджати краще у широкі (до 1 м шириною) траншеї з дренажем із гравію чи битої цегли і великою кількістю листового перегною. Розташовують саджанці у шаховому порядку за 50-60 см один від одного, обов’язково з опорою. Без неї ліана піднімається не вище 25 см, потім пагін нахиляється у бік, і росте повільно. Без шпалери ягід у лимонника практично не буде. Але до першого плодоношення потрібен час, позаяк ліана має досягти висоти не менше 1,5 м. При цьому вона повинна бути ще й розгалуженою, що у перші два роки неможливо. Потрібно дочекатися пагонів другого порядку, на яких утворюються квіткові бруньки. Причому у перший раз у лимонника вони в основному чоловічого типу. Тобто, реально саджанець почне плодоносити не раніше ніж через чотири роки після висадження, коли ліана досягне висоти 2 м, де розташовані переважно жіночі квітки. Нижче ростуть чоловічі і жіночі квітки, а до висоти 1 м загалом тільки чоловічі. Тому основна маса ягід розміщується на висоті більше 2,5 м.
Перед настанням заморозків саджанці осіннього висадження треба вкрити листям, соломою чи іншим матеріалом. Надалі треба орієнтуватися за погодою взимку. Якщо температура повітря у вашій місцевості не знижується до -35 градусів, укриття не потрібне.