Коли можна давати дитині чорний чай?

Коли можна давати дитині чорний чай
Коли можна давати дитині чорний чай?

З якого віку і який чай можна давати дитині? Як різні сорти чаю впливають на дитячий організм?

До одного року

Немовлятам до 6 місяців лікарі не радять давати нічого, крім молока. З 4-х місяців (якщо дитина не на грудному вигодовуванні) уже дозволяється давати спеціальні чаї для дітей, у складі яких ви не знайдете кофеїну чи дубильних речовин, що знижують апетит.

Такі чаї абсолютно безпечні для дитини, мають приємний смак і різні корисні властивості: заспокійливий, нормалізує роботу шлунка і так далі. Ви можете купити їх у спеціалізованих магазинах. Перш за все, зверніть увагу, для якого віку призначений цей чай, а також проконсультуйтеся з вашим педіатром.

Починаючи з 6 місяців рекомендується давати дитині спеціальні трав’яні дитячі чаї. Зрозуміло, концентрація повинна відповідати віку. Найкорисніші для здоров’я дитини трави: ромашка й фенхель (вони мають антисептичну, спазмолітичну дію, посилюють активність харчових залоз і нормалізують моторику кишківника); м’ята й меліса (мають заспокійливу дію). Такі чаї рекомендується давати дитині 1 раз на день мінімум за годину до сну.

До трьох років

Після 1 року можна починати готувати дитині вітамінні фруктові та ягідні чаї. Вони зміцнюють імунітет і організм у цілому, є джерелами вітамінів, покращують апетит.

Відмінним варіантом є такі фрукти і ягоди: шипшина, зелене яблуко, смородина, груша, малина, абрикос, липа. Можна замість плодів використовувати їх листя – вони менш алергенні.

Після трьох років

Якщо є бажання давати дитині «дорослі» чаї, наприклад чорний, зелений або білий, то варто робити це строго після 3-х років.

Також важливо врахувати, що ці сорти чаю насичені кофеїном і дубильними речовинами, тому варто заварювати їх строго 1 раз на день і вранці. Якщо ж давати такий чай дитині ввечері, висока ймовірність, що вона буде страждати від безсоння і нервозності.

Лікарі рекомендують починати своє знайомство з цим напоєм після 3-х років саме з чорного листового чаю без добавок. Він повинен бути слабо заварений і без цукру, але якщо хочеться підсолодити життя, можна додавати в нього мед.

Також можна заварювати дитині каркаде, який не володіє яскраво вираженими тонізуючими властивостями, але при цьому містить безліч вітамінів.

Зелений чай давати дітям не рекомендується аж до 11-12 років, так як його листя проходить найменшу обробку, і тому концентрація таніну й кофеїну в ньому набагато вища.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *