Коли на пенсію можна буде вийти у будь-якому віці

страховий стаж

страховий стаж
Пенсійний консультант Олександр Ткач

Заробити страховий стаж у 40 років українцям у нинішній ситуації досить складно. Про це повідомив пенсійний консультант Олександр Ткач.
«Щоб вам призначили пенсію (і зараз уже є така новація у законодавстві), у вас повинно бути сорок років страхового стажу», – зазначив О. Ткач.

Консультант пояснив, що з 2008 року ви можете йти на пенсію у будь-якому віці за умови, що у вас є 40 років страхового стажу – це 480 місяців.

Уявіть, що у вас 479 місяців страхового стажу. Значить, ще один місяць треба буде десь доопрацювати. Але знову ж таки, якщо у 17 років ви почали працювати, то у 57 років можете піти на пенсію, проте це – ідеальна ситуація. У людини може бути один запис у трудовій книжці – вона прийшла на завод, влаштувалася слюсарем 1-го розряду, до 6-го розряду доросла і так там 40 років відпрацювала. Зараз таке рідко можна зустріти.

За словами О. Ткача, зараз є мобільність робочої сили, люди самі змінюють роботу, люди стають безробітними, підприємства можуть закриватися і т. д. У цій ситуації заробити стаж у 40 років вкрай складно.

«Тому законодавець визначив для мінімальної пенсії, припустимо, для чоловіків – 35 років, розуміючи, що жінка повинна мати 30 років стажу, тому що вона – мати, у неї можуть бути досить часті перерви у роботі», – підсумував експерт.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber