Коли найкраще працює мозок

Коли найкраще працює мозок
Коли найкраще працює мозок

Інтелектуальна діяльність, як доводять наукові дослідження, залежить від багатьох чинників, зокрема й природних. У тому числі від пори року й часу доби.

Спостерігаючи за розумовою активністю, а головне – ефективністю (когнітивна продуктивність) понад 3,5 тис. осіб, дослідники Університетів Торонто (Канада), Раш (США) і Центру когнітивної неврології Університету Париж Дідро (Франція) з’ясували, що мозок найкраще працює наприкінці літа і на початку осені, а найгірше – узимку і навесні. На функції мозку також впливають коливання в тяжінні землі, електромагнітні впливи (передгроззя, магнітні збурення на Сонці, лінії електропередач, навіть потужні електроприлади), фази Місяця, гравітація планет (недарма складають гороскопи розумової діяльності), стан довкілля. Щодо останнього, то масштабне дослідження провели вчені Пекінського й Уельського університетів, довівши наявність зв’язку між забрудненням повітря й розвитком деменції (слабоумства). Забруднене повітря, стверджують експерти, шкодить білій речовині, яка забезпечує комунікацію між різними відділами мозку.

Здавна, навіть на побутовому рівні, помічено, що приблизно з 11 до 13 год. інтелектуальна продуктивність знижується. Хоча це необов’язково, і багато залежить від психотипу, темпераменту людини. Наприклад, від того, жайворонок ви чи сова, оптиміст чи песиміст, сангвінік чи меланхолік. Має значення й психоемоційний стан під час когнітивних операцій – цілеспрямованої розумової діяльності. Головне – знати індивідуальні особливості саме своєї.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *