Коли отриманий спадок не оподатковується податком?

Коли отриманий спадок не оподатковується податком
Коли отриманий спадок не оподатковується податком?

«Погляд часу» №18-2019

Якщо у 2018 році фізична особа отримала у спадок від батьків або від рідних бабусі чи дідуся нерухоме майно, то дохід у вигляді вартості цього майна не обкладається податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

Тобто, об’єкти, які успадковують від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Нагадаємо, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. А до членів сім’ї другого ступеня споріднення відносяться рідні брати і сестри, бабуся і дідусь як із боку матері, так і з боку батька, онуки.

Аналогічний порядок оподаткування застосовується при отриманні майна у дар від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення. Разом із тим, слід зазначити, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим і дарувальником повинен бути укладений договір відповідно до норм Цивільного кодексу України.

У такому випадку подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно, але при відсутності інших підстав, коли подача декларації є обов’язковою. Наприклад, якщо протягом 2018 року платник податку отримав доходи від продажу корпоративних прав підприємства і спадок у вигляді нерухомого майна від члена сім’ї першого ступеня споріднення, то в такому випадку річну податкову декларацію йому необхідно подати, а у ній вказати і спадок.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 ПКУ.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *