Коли підкопувати картоплю?

Коли підкопувати картоплю
Коли підкопувати картоплю?

«Погляд часу» №26-2019

Городників-початківців цікавить, як за зовнішнім виглядом картопляного куща визначити, чи почалося утворення бульб і чи можна підкопувати картоплю. Так, можна, якщо знати, що залежно від інтенсивності росту бадилля і бульб у розвитку картоплі чітко виділяються 4 періоди.

Перший – від посадки до появи сходів (залежно від сорту – 13-20 днів). Він характеризується появою сходів, утворенням первинних корінців і формуванням кореневої системи.

Другий – від появи сходів до цвітіння (37-46 днів). У цей період помітно збільшується маса бадилля. Початок бутонізації може бути візуальною ознакою того, що в картоплі починається формування бульб. Однак величина їх приросту становить всього 10-15 % від загальної маси кінцевого врожаю.

Третій – від початку цвітіння до припинення приросту бадилля. Його тривалість у ранніх і середньостиглих сортів 25-37 днів, а в пізніх – 43-45. Бульби приростають на 60-75 % від величини кінцевого врожаю. Однак тільки оптимальна температура ґрунту для зростання бульб (+16…18 градусів) і бадилля (+20…21) і достатня кількість вологи в цей період можуть забезпечити приріст урожаю на добу до 10 кг на одну сотку і високий урожай картоплі в кінцевому результаті.

Четвертий період (10-26 днів). Припиняється зростання бадилля, воно поступово відмирає. Збільшення маси бульб усе ще триває, але приріст же становить 10-30 % від величини кінцевого врожаю.

Календарні терміни зазначених періодів можуть варіюватися залежно від погодних умов і регіону, де вирощується картопля. Однак постійно мати на столі молоду картопельку можна вже починаючи з часу масового цвітіння.

Геннадій Татарчук, агротехнік

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *