Коли садити саджанці дерев?

Коли садити саджанці дерев
Коли садити саджанці дерев

Чим раніше восени висадити саджанці дерев, тим тривалішим виявиться період, сприятливий для утворення коренів при спокої крони. Однак занадто рано викопувати саджанці теж не можна, оскільки до цього часу дерево не накопичить поживні речовини. Невизрівші тканини гірше утримують воду і взимку страждають від вимерзання і висихання.

  • Запізніла осіння посадка (менш ніж за 20-30 днів до сильного зниження температури ґрунту, тобто пізніше 15-20 жовтня) часто ускладнює зимівлю. Такі рослини потім гірше ростуть, запізнюються з початком плодоношення.
  • У викопаних саджанців підрізають коріння, видаляють хворе та те, що густо розташоване, яке переплітаються з іншими.
  • Ями для осінньої посадки викопують завчасно. Кращий час – початок вересня. Верхні шари більш родючого ґрунту (на глибину 20-30 см) складають у вигляді валика по одну сторону ями. Нижні шари ґрунту розкидають подалі від ями. Замість віддаленої частини ґрунту використовують орний шар. Його ж насипають у вигляді валика навколо ями.
  • У кожну посадкову яму вносять 2-3 відра перегною чи торфонавозного компосту. Мінеральні добрива вносити не рекомендується. Вони можуть утруднити приживлюваність саджанців.

Кращий строк посадки для середньої смуги – із 25 вересня по 15 жовтня.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *