Коли сіяти огірки?

Розсада огірків
Насіння огірків у квартирі може зберігатися до десяти років. Але найбільший урожай вони дають через три-чотири роки лежання. Зрозуміло, можна прискорити процес дозрівання насіння, потримавши його на батареї. А ось коли ж сіяти?

Фахівці стверджують, що пересаджувати розсаду огірків у відкритий ґрунт можна через три тижні після сівби насіння – і не раніше. При цьому температура ґрунту для розсади повинна бути не менше 15 °С. Цей мінімум тепла дозволить розсаді повільно рости вдень і завмирати на ніч. Більш підходящий варіант – 20 °С. А це у будь-якому випадку – не раніше травня.

Щоб удома розсада не витягувалась, доведеться включати над нею лампи денного світла. Тому багато господарів не поспішають і сіють огірки, які проклюнулися, вже відразу у теплицю (а то й у відкритий ґрунт), утеплюючи лунки гноєм, соломою і накриваючи склом, банками чи обрізаними пластиковими пляшками.

Якщо ж ви все-таки прихильник розсадного способу вирощування огірків, можна сіяти насіння у тирсу: пролити тирсу окропом і хвилин через десять, ще у теплу, ріденько сіяти. Сходи з’являються на третій день. Висаджувати таку розсаду простіше, ніж посіяну у ґрунтосуміш: коренева система не порушується, рослинки добре приживаються на новому місці.

Ще варіант – тепла грядка, накрита по дугам плівкою. У неї можна сіяти у кінці квітня – початку травня; у відкритий ґрунт, теж під плівку, сухим насінням числа 15-20 травня. Грядку перед сівбою знову ж корисно пролити теплою водою, а після сівби присипати дуже легким ґрунтом на основі торфу. Від заморозків і для підвищення температури по краях грядки розкладаються пляшки з водою. Цією ж водою і поливають сходи. У разі похолодання на грядці під плівкою запалюються свічки у вигляді маленьких таблеток. Вони горять 40 хв. і, якщо до плівки близько метра, не пошкоджують її.

Переваги безрозсадного способу вирощування огірків у наявності: рослини не витягуються, не хворіють при пересадці та наздоганяють у розвитку посаджені розсадою, при цьому підвіконня у будинку вільне.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber