Коли сіяти озиму цибулю?

Коли сіяти озиму цибулю
Коли сіяти озиму цибулю?

У серпні-вересні сіють озиму цибулю, яку можна збирати на кілька місяців раніше за сорти, посіяні проти зими чи навесні. Така цибуля, якщо вдало перезимує, дає урожай не гірший, ніж цибуля весняного посіву.

Рослини досить легко зносять низьку температуру: без снігового покриву – до -15 °С, а за наявності шару снігу навіть кілька сантиметрів – більш низьку. Однак у дуже холодні безсніжні зими існує небезпека вимерзання. Для озимого вирощування призначені спеціальні сорти і гібриди короткого чи середнього дня. Не слід використовувати для озимого посіву сорти та гібриди, рекомендовані для весняної сівби, оскільки вони гірше зимують, стрілкуються, а дозрівання і збір урожаю при цьому запізнюються. Озимий сорт Еллан російських селекціонерів дуже зимостійкий. Але на більшій частині території України краще сіяти гібрид Вольф F. Під час досліджень вища його урожайність була зафіксована при посіві 15 серпня, хоча при цьому більше половини цибулин були нетоварними. При висіванні 28 серпня урожай був нижчий на 20 %, але майже вся продукція була товарною.

Відмінність в удобренні озимої цибулі і цибулі весняного посіву в основному полягає у кількості внесеного азоту. При озимій посадці частину азоту вносять перед садінням (0,5-0,6 кг на сотку), а ще 2/3 навесні у два прийоми: першу порцію – на початку вегетації, а другу – через 2-3 тижні, однак не пізніше третьої декади квітня. Для передпосівного удобрення азотом більше підходить натрієва селітра, а для основного – аміачна чи кальцієва селітра. Внесення фосфору (із розрахунку 1-1,5 кг на сотку), а також калію (2-2,5 кг) проводять одноразово за 1-2 тижні до посіву. Як фосфорні добрива можна використовувати подвійний суперфосфат або фосфат амонію, а як калійні – сульфат калію. Напередодні зими не слід передавати цибулі азоту, оскільки у цьому випадку вона гірше зимує. У той же час підвищені дози фосфору та калію (особливо калію) сприяють кращій зимівлі.

Перед посівом ґрунт потрібно полити, позаяк після збирання попередніх культур він часто пересушується. Тому сівба за відсутності вологи є ризикованою: сходи цибулі тоді виявляються запізнілими і слабкими.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *