Коли терміни підводять…
Секрети вдалої зачіски.

Секрети вдалої зачіски
Коли терміни підводять…
Секрети вдалої зачіски.

«УЮТ» №10-2019

Вдала зачіска залежить не тільки від таланту перукаря, а й від того, наскільки добре ви розумієте один одного.

Наприклад, технік фарбування дуже багато. У кожної є своя назва, але краще не використовувати терміни. Коли ми говоримо зробіть балаяж, ой, ні, краще омбре або краще шатуш – майстер чує: «Іди туди, не знаю куди, принеси те, не знаю що». Результат непередбачуваний…

Навіть прочитавши десяток статей, чи станете ви розбиратися в техніках фарбування краще колористів? Самі фахівці відзначають: «Більшість термінів клієнту не зрозумілі. Адже справа не стільки в результаті, скільки в процесі – особливості нанесення й розтушовування барвника. Техніка підбирається виходячи з особливостей стрижки, довжини і структури волосся. Навряд чи ви повинні розуміти всі нюанси, тому просто опишіть ефект, який потрібен». Якщо це м’який перехід від темних коренів до світлих кінчиків, так і говоріть, забувши про слово «омбре». Хочете контрастних сполучень або просто виділити кілька прядок, покажіть стилісту відповідні фотографії.

Коли ви говорите: «Хочу локони…», майстер чує: «Об’ємні кучері чи хвилю?». Йому не дуже зрозуміло, що саме робити.

Локони – надто вже загальна назва. Варіацій існує добрий десяток. Тому постарайтеся описати максимально докладно. Можливо, вам потрібні легкі недбалі завитки, велика важка хвиля або «дрібний біс». Будьте конкретні.

Ми говоримо: «Мені тільки підстригти кінчики». Майстер чує: підрівняти, освіжити форму, прибрати посічені кінці. Унаслідок цього ви можете втратити 7-10 см довжини.

Тому відразу попередьте стиліста, що не хочете кардинальних змін і бажаєте зберегти наявну довжину. А потім уже послухайте його рекомендації: можливо, є сенс злегка скорегувати форму, щоб волосся легше вкладалося і краще тримало обсяг. Але якщо ви точно знаєте, що вам просто потрібно прибрати 3 см, так і скажіть. Бажано повторити це декілька разів. Або: «Хочу освітлити пасма на 1-2 тони» – майстер почує: не треба нічого міняти.

У статтях про фарбування волосся часто зустрічається вираз «освітлити пасма на пару тонів». Але на практиці кожний має на увазі під цим щось своє. Не всі розуміють, що пасма на тон і навіть на два-три тони світліше практично не будуть помітні. Тому, перш ніж майстер почне підбирати вам продукт для фарбування, покажіть бажаний результат на колірній палітрі

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Коли терміни підводять…
Секрети вдалої зачіски.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *