Коли треба сказати «вибач»

Коли треба сказати вибач
Коли треба сказати «вибач»

Багато батьків вважає, що не зобов’язані вибачатися перед своїми дітьми. Та все ж сказати «вибач» в окремих випадках мама й тато повинні.

Коли батьки зірвалися на дитину, накричали або навіть ударили ременем. Обов’язково потрібні вибачення: «Вибач мені, будь ласка! Я скоїв помилку, любий синку (донечко)! Я не повинен був говорити таких поганих слів і вчиняти такі дії. Насправді, я так не вважаю. Я тебе люблю!» Слово «пробач» неодмінно повинно бути у ваших фразах вибачення! І запитання, що спонукає сина чи доньку до вибачення: «Ти пробачиш мені?» Необхідно, аби дитина підтвердила, що вибачає вам.

Коли батьки запізнилися на якийсь важливий для дитини захід чи пообіцяли щось і не виконали. Не слід кричати й наголошувати, як вам було важко взагалі вирватися, як часто роблять мами з татами: «Подякуй, що я взагалі приїхав, адже ти навіть не знаєш, як це важко було мені зробити!» Таким чином батьки говорять дитині, що вона та її справи не є для них головними. Не перепросивши, можна назавжди травмувати дитину. Скажіть: «Вибач, любий, я так поспішав, проте не встиг! Як на зло, стільки всього трапилося! Наступного разу я намагатимуся прийти навіть раніше! Я тебе обожнюю! Ти в мене найкращий, хай там що! Мир?»

Коли батьки образили товаришів дитини. У такому разі батькам слід перепрошувати в рідної дитини, а також у дітей, яких образили. Дуже часто трапляється, коли діти, посварившись із друзями, йдуть до батьків ображені та шукають заспокоєння. А ті від образи за рідну дитину можуть наговорити зайвого не лише своїй дитині, але й чужим. Діти швидко пробачають одне одного, натомість дорослому важче. До того ж через втручання дорослих у дітей можуть зіпсуватися стосунки між собою.

Дехто, звісно, заперечить: «Навіщо перепрошувати, коли можна не ображати дитину взагалі!» Але ніхто з нас не святий, ми прості люди, які інколи припускаються помилок чи так складаються обставини.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *