Коли у маленькі села буде навідуватися пошта

пошти не буде

Ледь не щотижня в інформаційний простір країни потрапляють повідомлення, що примушують українців, якщо не отримати чергову порцію стресу, то принаймні прислухатися: що вже нині змінилося. Минулий тиждень – не виняток.

Що стосується маленьких сіл, то там зміниться підхід не лише до навчання у школах, а й до послуг пошти. Щодо шкіл, то днями міністр освіти і науки Лілія Гриневич сказала про те, що міністерства узгодили між собою дії, тож дороги до опорних шкіл будуть відремонтовані насамперед, учні матимуть безпечні та зручні автобуси. А окрім цього, за словами міністра, окремі школи – початкові – можуть залишити, щоб першачки отримували початкову освіту в своєму селі. А учні старших класів, яким потрібні ґрунтовні знання з багатьох предметів, будуть їздити до школи, де матимуть можливість такі знання отримати. Планує змінити формат роботи у невеликих селах і «Укрпошта». Про це заявив керівник відділу комунікацій організації Михайло Василенко.

Ідея полягає у тому, щоб закрити відділення «Укрпошти» у невеликих селах – тих, де менше 2000 жителів. Причина – там поштові відділення вимагають значних грошових витрат, але при цьому працюють неефективно. Замість цього у села будуть приїжджати захищені автомобілі з листоношами, які працюватимуть строго за графіком, доставляючи посилки. «Листонош пересадимо на авто. Замість значних піших проходів вони швидше будуть пересуватися на захищеному 4 х 4 автомобілі», – заявив Михайло Василенко. За його словами, тепер листоноші у маленьких селах працюватимуть повний робочий день, на повну ставку, за підвищену зарплату. «Часи присутності у селі не зменшаться, а іноді й збільшаться – будемо доїжджати туди, де раніше не було пошти», – обіцяє М. Василенко.

Автомобілі «Укрпошти» будуть оснащені датчиками GPS, які допоможуть відслідковувати пересування кожного з них. Як запевнив менеджер, «якість надання послуг покращиться. Ми зможемо контролювати за допомогою GPS кожну машину та бачити статус кожного відправлення.

Крім того, перелік послуг збільшиться». Першу пілотну програму запустять у Чернігівській області вже цього літа. Відділення у селах із населенням понад 2000 чоловік залишать і обладнають новими комп’ютерами.

Менеджер каже, що для такого «блага» вони жодної копійки з держбюджету не беруть – усе за свої гроші. Тут якраз хотілося б запитати, звідки ці «свої» гроші. Судячи з того, наскільки державний монополіст «Укрпошта» зробила складними стосунки з редакціями газет, зокрема піднявши й так великі ціни за свої послуги, «свої» гроші звідси – з кожного передплатника того чи іншого видання. Нагадаю, що в Україні дорожчає доставка газет і журналів. Це у той час, як державу масовано «накриває» російська пропаганда й людям потрібна об’єктивна інформація про те, що насправді відбувається у країні та за її межами. Не секрет, що низка видань уже тепер готуються до закриття, бо не витримують такого фінансового тиску. Особливо це стосується незалежних друкованих ЗМІ, які не мають олігархів-спонсорів. Підвищення тарифів «Укрпошти» відбудеться у два етапи: на 24,7 % із другого півріччя 2018-го і на 19,2 % – із 1 січня 2019 року. Щодо збільшення зарплат поштарям, то ця «палиця» також має два кінці. Адже, якщо не буде відділень у селах, то можна порахувати, скільки людей втратить роботу та навіть той мізер заробітку, який мають тепер. Окрім цього, пошта для селян стала не лише місцем, де отримують посилки чи купують щось для господарки. Це місце спілкування й обміну новинами.

Валентина Баца

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber