Коли в дітей велика різниця у віці

Коли в дітей велика різниця у віці
Коли в дітей велика різниця у віці

«УЮТ» №15-2019

Вирішивши народити другу дитину, батьки завжди турбуються, як сприйме цю подію старша. Якщо в дітей до того ж відчутна різниця у віці – від десяти років і більше, то виникає питання: як складуться їхні стосунки? А це залежить від батьків та їхніх методів виховання дітей.

Моє і твоє

Чого точно не буде у вашій родині, так це галасливих бійок з криками «моя машинка!» або «моя лялька!», які часто супроводжують дитячу боротьбу за місце під лампою. Старша дитина вже досить розумна, щоб не влаштовувати сцен.

Проте не можна сказати з упевненістю, що суперечок «за територію» не виникає взагалі. Будь-якому підлітку необхідний куточок, де він може хоча б умовно усамітнитися. А тут – тільки сядеш нігті фарбувати або системний блок перебирати, як вривається цей живий моторчик із функцією хапання.

Якщо в старшої дитини немає своєї кімнати, постарайтеся забезпечити їй хоча б невеликий простір. Іноді сама можливість усамітнитися робить нас більш відкритими й товариськими.

Ревнощів немає?

Здається, при солідній різниці у віці боротьби між братами й сестрами за мамину любов точно бути не повинно: не чекає ж старший, що його теж будуть носити на руках? Проте в реальності все не так безхмарно: тінейджери, які з боєм відстоюють у дорослих право на свою самостійність, насправді дуже потребують маминої любові. Буває, що підлітки безпосередньо запитують своїх вагітних мам: «А коли малюк народиться, ти не будеш любити його більше?» Інші замикаються в собі, грублять батькам – і все тому, що їм страшенно соромно вимовити вголос такі не дорослі слова, як «мамо, ти що, мене більше не любиш?»

Не забувайте показувати своїй великій дитині, що вона вам насправді дорога. Навіть якщо вона начебто вже не зовсім дитина. Говоріть їй наодинці, що вона найкраща і як ви її любите.

Обов’язок чи привілей

Начебто як зручно: є з ким залишити маленьку дитину, є кого відправити гуляти з коляскою – у сім’ї вже є готова нянька. З іншого боку, скільки вже дорослих згадують: «Мені так хотілося піти з подружками в кіно, а мене залишили витирати малюкові соплі!» Яка вже тут братська-сестринська любов, якщо тебе сприймають як безкоштовного помічника! Але ж можна домогтися того, що старший буде сидіти з молодшим «добровільно й залюбки». Згадайте Тома Сойєра, як цей маленький хитрун змусив своїх ровесників замість себе фарбувати паркан? Чому б і вам не зробити так само? «Ні-ні, усі ігри з малюком тільки після того, як ти алгебру допишеш!» Сперечаємося, старшому одразу страх як захочеться пограти з малюком!

Рівняння на старших!

В одному можна бути впевненим: дорослий брат або сестра надовго стануть кумирами молодшій дитині, можливо, на все життя. Досвід показує, що коли в сестер і братів із великою різницею у віці нарешті з’являються спільні теми для розмов, обидві сторони дуже це цінують.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *