Коли відлучати дитину від грудей і як робити це правильно?

Коли відлучати дитину від грудей
Коли відлучати дитину від грудей і як робити це правильно?

Перевіряємо готовність. Як же зрозуміти, що і мама, і малюк уже готові до відлучення від грудей? Цей термін суто індивідуальний. Готовність організму жінки визначити легко.

Головний показник – те, як груди наповнюються молоком під час тривалої (до 12-24 год.) перерви у прикладаннях малюка: ви не повинні відчувати жодних неприємних відчуттів у зв’язку з цим. Дитина також повинна уміти обходитися без мами кілька годин. Вважається, що до відлучення готова дитина, яка прикладається лише 1-3 рази на день.

Відлучати від грудей не поспішаючи. Перше, що необхідно зробити – це скоротити кількість прикладань під час неспання малюка. Крім того, потрібно виключити всі “провокації” з боку мами. При крихітці краще не переодягатися. На час відмовитися від халатів, сорочок на користь футболок – так до грудей маляті буде важче дістатися.

Трохи хитрощів при відлученні від грудей не зашкодить. Якщо малюк виявив бажання взяти груди, потрібно зробити вигляд, що ви цього не помітили чи не зрозуміли. Якщо дитина наполягає, постарайтеся переключити її увагу на щось цікаве. Чим цікавіше малюкові, тим сильніше вирують його емоції, тим кращий ефект.

Спати – без “циці”! Слід привчити карапуза вкладатися спати вдень без прикладання до грудей. Приблизно з шести місяців у мамину відсутність дітки можуть навчитися засинати без грудей. Вклавши малюка у ліжечко, ненадовго вийдіть із кімнати. Час вашої відсутності з кожним днем поступово збільшуйте.

Останній етап: нічні годування. Коли малюк навчиться регулярно засинати вдень самостійно, приступайте до відлучення від вечірніх засинань біля грудей. Якщо ви все робили правильно і поступово, то малюк сам почне рідше просити груди вночі. І навпаки: якщо ви поквапилися і малятко сприймає зміни як позбавлення, кількість нічних прикладань може збільшитися. У цьому випадку краще на деякий час повернутися на кілька кроків назад і трохи почекати. Можливо, вже через тиждень-другий малюк буде готовий до подальших змін.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *