Коли висаджувати гортензію

Коли висаджувати гортензію
Коли висаджувати гортензію

Своїми суцвіттями велетенські розкішні кущі гортензії прикрашають клумби до кінця вересня і навіть довше. Ця декоративна рослина любить кислий ґрунт (рН 5,5-6) та вологу, може рости як у затінку, так і на сонячному місці. Висаджують кущики навесні чи восени.

Ями копають завглибшки 40-50 см та завширшки 50-70 см. На дно насипають дренаж із гравію чи битої цегли, готують ґрунтосуміш із родючої землі, перегною та торфу, до якої бажано додати 50 г міндобрива.

Пагони перед посадкою обрізують на 3-4 бруньки. Кущ висаджують так, щоб коренева шийка була на рівні ґрунту або заглиблювалася на 2-3 см. Після посадки кущ поливають та присипають шаром торфу, тирси, компосту, хвої чи соломи завтовшки 7-10 см. Мульчування хвоєю підвищує кислотність ґрунту. Відстань між кущами залежить від сорту рослин – від 1,5 до 2,5 м.

Гортензію можна вирощувати у формі деревця, формуючи пагони. Ця рослина чудово почувається не лише у квітниках, а й у горщиках. Оскільки вона вологолюбна, висаджують із рослинами, які також люблять рясний полив. Суцвіття на кущиках перші 2 роки видаляють, щоб усі поживні речовини йшли на ріст та розвиток куща.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *