Коломойський радить Зеленському оголосити дефолт, щоб Євросоюз і США списали мільярдні борги України. Та чи хорошою є така порада?

Коломойський радить Зеленському оголосити дефолт
Коломойський радить Зеленському оголосити дефолт, щоб Євросоюз і США списали мільярдні борги України. Та чи хорошою є така порада?

«Поглядж часу» №22-2019

У соцмережах жваво обговорюють інтерв’ю Ігоря Коломойського, де він дає дружню пораду новообраному гаранту Володимиру Зеленському. На його думку, оголосити дефолт і списати борги буде вірним рішенням, бо так колись вчинила Греція. Та чи хорошою є така порада?

На мою думку Україні вкрай небажано йти шляхом Греції, яка ще й зараз оговтується від дефолту, наслідки для них були жахливі, мільйони людей залишилися без роботи і житла. На одному туризмі далеко не поїдеш. У нас це може призвести до ще жахливіших наслідків, я б сказала катастрофічних. Ми можемо втратити все працездатне населення. Варто розуміти, що на відміну від Греції, Україна не є членом ЄС, а отже допомогу від ЄС вона не отримає, хіба копійчану. Окрім того, дефолт має ряд негативних наслідків, для економіки, бо дефолт нас відкине у розвитку на 100 років назад.

Чому? Тому що повний дефолт це:

по-перше, світова ізоляція країни;
по-друге, арешт іноземних активів країни;
по-третє, неможливість здійснення додаткових запозичень коштів зі світового ринку позикових капіталів;
по-четверте, накладання квот і обмежень на торгівлю з цією країною чи на інвестування у дану країну.

Це призведе до глобального закриття іноземних офісів і скорочення робочих місць на заводах. ТНК почнуть виводити капітал і шукати інші сировинно-виробничі держави. Цікаво, чи хтось думає, що буде з мільйонами людей, які втратять роботу? Певно, що ні! За те, що у 2014 році ми не зазнали дефолту варто подякувати світу і щоб не казали критики – Порошенку. Маючи 180 тис. грн на головному рахунку країни, врятувати нас від повного краху завдання майже нереальне, та вони впоралися і світ допоміг.

Якщо зараз з України їде по 78 осіб на заробітки і частина там осідає, то під час дефолту, виїде 75 % працездатного населення, що тоді? Хто буде годувати 11 млн пенсіонерів і 2 млн дітей з особливими потребами і сиріт?! ТНК у таких випадках діють жостко – скорочують штат до мінімума, або закриють деякі напрямки, бо їх дешевше буде експортувати, ніж тут виробляти, адже купівельна спроможність українців впаде до мінімуму. Люди будуть викинуті на вулицю і економіка, яка зараз і так знаходиться у комі, просто помре.

Я маю тверду думку і намір пропонувати інший шлях – шлях нарощування економіки! Потрібно створювати робочі місця, та створювати умови для інвесторів.

Провести ЕXPO-2030, хоча багато хто стверджує, що воно є збитковим, я не згідна з цим абсолютно, бо окрім туристів є гарантований відсоток учасників, які приїдуть на EXPO і витрачатимуть кошти на житло і харчі цілих 6 місяців, не кажучи уже про можливості залучення у цей час інвесторів зі світу, які ніколи тут не були і навіть про нас не чули. Якщо не красти і все організувати круто, то EXPO може нам допомогти віддати усі борги взяті за 28 років, щоправда це може бути лише у 2030-2031 і то, за умови виграшу тендеру. Наразі нам можуть відмовити, бо у нас війна, проте, якщо проект буде дійсно крутий, комітет може дати нам шанс, тому прийняти участь потрібно. Зимова Олімпіада в Карпатах, і ще ряд проектів – це не тільки витрачені і зароблені кошти, але й імідж України у світі, підвищення балів у безвізовому рейтингу, тощо. Ми не Китай – дешевою силою не задуримо інвесторів, та у нас є що запропонувати світу, окрім дешевої робочої сили. ТНК і глобальні офіси в Україну можуть і повинні зайти, в обмін на привабливі умови інвестування, ми – Нео Лідери, їх навіть прописали. Президенту й уряду, потрібно залучати інвестиції, а не жити від виборів до виборів. Усі нові партії кричать, про вир змін і боротьбу з корупцією, яка дійсно заважає інвесторам заходити в Україну. Всі популісти, особливо зараз, кричать, що треба боротися з нею, та панацею ніхто не пропонує, хоча б один із них написав, як саме вони будуть із нею роботися?

На мій погляд із корупцією треба не боротися, а треба створювати умови, які її унеможливлюють! Як? Дуже просто усі ТНК, від яких часто вимагають відкати у 10 % –просто звітують про спроби і вимоги хабарів посольствам – от і все. У разі найменшої спроби ті, у свою чергу, надсилають ноту уряду і накладаються санкції на президента України і прем’єра! І повірте, за один рік ми так вичистимо «Авгієві конюшні», що бізнес буде працювати, як годинник! Окрім того, потрібно залучати ТНК, які будуть платити українцям європейські зарплати, наприклад, менеджери усіх рівнів, маючи від 2 до 10 тис. євро, чи доларів, не будуть думати про корупцію, бо вони зі своєю зарплатнею будуть у достатку і будуть почувати себе комфортно, як в Україні, так і в США.

Ольга Йосипчук, політолог

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *