Колорадських жуків краще кропити увечері

кропити колорадів

Самки смугастих ненажер відкладають від 400 до 1200 яєць.
Початком літнього періоду у городників настає відповідальна пора – витримати атаку смугастої ненажери, яка нахабно штурмує картопляні насадження. Часто це зовсім непросто.

Найінтенсивніше жук харчується з післяобідньої пори, десь з 14-16 год. до настання темряви, тому обробки картопляних насаджень хімічними препаратами варто проводити саме у вечірні години. Їх ефективність підвищується, якщо у робочий розчин додати прилипач (на 10 л води 50-80 г карбаміду). Він одночасно спрацює і як азотне підживлення. Обприскування картоплі проводять у фазі бутонізації та на початку цвітіння ранніх і середньостиглих сортів, пізні сорти картоплі – у фазі початку масової бутонізації. Застосовувати можна виключно інсектициди, дозволені для роздрібного продажу населенню. Це Актара, Дантоп, Каліпсо, Конфідор, Моспілан тощо. Обробки проводити у рекомендованих дозах із неухильним дотриманням рекомендацій виробника і правил безпеки, що завжди вказані на упаковці.

Крім використання хімічних засобів, для регулювання чисельності шкідника бажано застосовувати й інші технологічні прийоми, до яких належать дотримання сівозміни, підбір відносно стійких сортів, внесення фосфорно-калійних добрив.

Враховуючи те, що колорадський жук пошкоджує, передусім, слабкі рослини, особливо вироджені з накопиченням вірусних хвороб, варто змінювати посадковий матеріал кожні 3-4 роки. У період яйцекладки рослини треба високо підгортати. Так яйця і личинки на нижніх частинах рослин засипаються землею і гинуть. Глибокий зяблевий обробіток землі також сприяє зменшенню кількості шкідника.

Обприскування картоплі проводять у фазі бутонізації.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber