Коли болить горло: чи допоможе полоскання

Алергологиня та пульманологиня Мар’яна Кудрявцева розповіла, що коли болить горло, то побороти цю проблему важливо, щойно з’явилося пирхота. Адже далі може розвинутися ангіна чи інші захворювання.

Коли болить горло

– Біль у горлі з’являється, коли у клітини слизової горла проник вірус. Тоді імунні клітини (лімфоцити, моноцити тощо) йдуть на допомогу, тому кровотік стає інтенсивнішим. Саме тому горло стає червоним. Коли вірус потрапляє в клітину, виникає запалення. Отже, клітина виділяє багато різних речовин разом з імунними комплексами, щоб сигналізувати про проблему. Ці медіатори подразнюють рецептори слизової, й виникає біль, набряк, пирхота, – пояснює лікарка.

Для усунення больового синдрому лікарка радить уживати знеболювальне, наприклад, ібупрофен чи парацетамол. Але не варто займатися самолікуванням, якщо не знаєш, як діють ті чи інші препарати.

– Часті ковтки рідини, льодяники теж допоможуть усунути біль у горлі. Можна з’їсти морозиво чи випити прохолодної рідини. При наявності хрипоти та зниклого голосу краще випити тепле какао з молоком, – пояснює Мар’яна Кудрявцева. – Заборонено полоскання горла водою з сіллю, особливо у великій концентрації. Це пошкоджує слизову оболонку. Вода, в якій багато солі, називається гіпертонічним розчином. У ньому багато натрію, він витягує з клітин вологу та висушує слизові оболонки. Це може призвести до частих ускладнень, адже порушується життя нормальних бактерій у горлі та роті, які контролюють незначну по численності умовно патогенну флору, – пояснює лікарка. – Поверхневі полоскання ведуть до виробляння стійкості умовно-патогенних бактерій в роті та горлі, – каже лікар, додаючи, що – полоскання при вірусному назофарингіті можуть не допомогти.

Щодо аптечних льодяників від болю у горлі, вона каже, що деякі з них мають речовину з антисептичною дією.

– Їх можна використовувати при болі в горлі та набряку чи деяких стоматитах, але тільки до семи днів! Адже вони теж здатні порушувати нашу мікрофлору, – наголошує Мар’яна Кудрявцева.

«Уют» №2-12.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *