Коли міняти гальмівні диски? Поки не пізно!

Гальмівні диски – деталь, конкретні терміни заміни якої не встановлюються. Автовиробники, вказуючи інтервали технічного обслуговування, зазвичай не зобов’язують міняти компоненти гальм після конкретного пробігу. Так само як і після закінчення певного часу, за винятком шлангів. Знос гальмівних дисків, за якого останні мають бути замінені, визначається автомеханіком або самим водієм.

Заміна гальмівних дисків

За нашим законодавством відповідальність за справність автомобіля несе власник або водій, зазначений у техпаспорті і той, хто експлуатує машину на постійній основі. Автосервіс відповідає тільки за якість виконаних ним робіт і теоретично – за наслідки, які настали внаслідок неналежного ремонту чи техобслуговування. Та й то лише в межах замовлених клієнтом послуг. Простіше кажучи, автосервіс відповідає за те, що зробив, але не за те, чого не зробив.

Якщо власник авто відмовився від рекомендованої автомеханіком заміни гальм – він сам повністю відповідає за будь-які наслідки. Як і в тому разі, якщо вчасно не звернувся на СТО чи не замінив їх сам, якщо з’явилися ознаки їх критичного зносу.

Із цих причин усім водіям слід знати, у чому проявляється граничний знос гальмівних дисків:

  • відчуваються ривки під час гальмування;
  • тактильно відчувається пульсація на кермі чи педалі гальма;
  • блокування гальм при натисканні на педаль гальма;
  • нехарактерні звуки (пульсівний низькочастотний гул) у ділянці коліс під час гальмування.

Читайте також: Про що розкаже пробіг автомобіля

  «УЮТ» № 25-18.06.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *