Коли пацієнт стає клієнтом: про вигадані діагнози, «фуфломіцини» і жіноче здоров’я

Будь-який діагноз може стати комерційним у руках неграмотного лікаря або зацікавленого заробити на пацієнтові. Про це розповідає Олена Березовська – відома акушерка-гінекологиня, авторка багатьох книг для майбутніх мам, керівниця Міжнародної академії здорового життя.

Жіноче здоров’я

Буде наказ – будемо робити

Коли я у Львові читала лекцію для медиків на тему новин в акушерстві і гінекології, то говорила про необхідність переймати передовий світовий досвід. І один дуже відомий лікар встав і сказав: «Ви давайте нам інформацію в наказах, ми звикли до наказів. Буде наказ – будемо робити, а самі нічого не шукатимемо». У цьому весь прогрес української медицини.

Вагітність – не хвороба

В Україні з вагітності зробили хворобу. Мало того, що жінок завантажують величезною кількістю аналізів, так ще й нав’язують непотрібне лікування. У середньому під час вагітності українки беруть 10-15 найменувань різних препаратів, серед яких є й небезпечні. Як правило, ще на ранніх термінах при нормальному перебігу вагітності призначають безкінечні списки різних «фуфломіцинів». Насправді не треба нічого, окрім фолієвої кислоти.

Псевдоерозія і псевдозапалення

Ще колись ерозією називали будь-яке почервоніння на шийці матки і говорили, що вона переходить у рак. Лікарі казали, що треба заморожувати азотом або припікати електрострумом. Однак здебільшого таке почервоніння є нормальним фізіологічним явищем для жінки. Так звана псевдоерозія. Навіть якщо там і є подряпина чи травматизація, то воно швидко саме загоюється.

А віднедавна медики ще й почали без показань робити конізацію – видалення частини шийки матки. Фактично це пошкодження органу, та ще й за немалі гроші. І це може призвести до репродуктивної інвалідності. Те саме стосується і запалення яєчників, яке «діагностують» направо-наліво, а насправді це дуже рідкісне захворювання. У більшості випадків – це звичайна некомпетентність лікарів. 70 % болів унизу живота – не гінекологічного походження. Це може бути кишківник, сечовий міхур, м’язи.

«Уют» №46-11.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *