Коли пора звернутися до ендокринолога

Сонливість, головний біль, перепади настрою, постійна втома – більшість з нас вирішить, що це тільки наслідки стресу. І будуть не праві. Ці ознаки характерні для багатьох захворювань ендокринної системи. Ми розповімо про те, в яких випадках потрібно негайно звернутися до ендокринолога.

Захворювання ендокринної системи

Ендокринолог – лікар, який займається діагностикою та лікуванням порушення роботи залоз внутрішньої секреції. Гормони – це речовини, що впливають на все наше тіло і стимулюють його до роботи. Вони змушують серце битися швидше, беруть участь у метаболізмі і регулюють вагу, відповідають за репродуктивну функцію.

Якщо порушується робота одного з ендокринних органів, то все тіло страждає. Не завжди без допомоги лікаря можна зрозуміти, що відбувається, і яка залоза дала збій.

Розглянемо ознаки, коли обов’язково потрібно звернутися до ендокринолога.

  • Швидкий набір ваги. Якщо ви ніяк не змінювали свій раціон, а вага стрімко збільшується, варто сходити до лікаря й обстежити щитовидну залозу. Адже саме цей орган відповідає за метаболізм і обмін речовин.

    Гіпотиреоз – стан, коли щитовидка не виробляє достатньо гормонів. Зазвичай, крім набору ваги, є ще відчуття постійної втоми, апатія.

    Ще причиною ожиріння буває полікістоз яєчників. У цьому випадку жир накопичується нерівномірно: на животі та стегнах. До всього є проблеми із зачаттям, висипання на шкірі, ріст волосся на обличчі.

    З іншого боку, ожиріння може стати причиною ендокринного захворювання, наприклад при цукровому діабеті другого типу. Це називається метаболічний синдром.
  • Різка втрата ваги. Знову ж може бути через порушення роботи щитовидної залози, але тепер через збільшення вироблення гормонів – гіпертиреозу. Також будуть спостерігатися дратівливість, випадіння волосся, тахікардія.
  • Порушення сексуального потягу і репродуктивної функції. У першу чергу необхідно перевірити роботу статевих залоз і їх секрецію. А також функцію щитовидки, гіпофізу. Тільки лікар, зібравши ретельно анамнез і оглянувши вас, зможе зрозуміти, де шукати причину.
  • Втома і дратівливість. Ми, звичайно, списуємо це все на стрес або проблеми на роботі. Але якщо ви зриваєтеся без причини, постійно втомлені, навіть після відпустки, є скачки артеріального тиску, то час до лікаря. Адже це може говорити і про захворювання щитовидної залози, і надниркових залоз. Потрібно вчасно почати лікування для поліпшення якості життя.

Читайте також: Симптоми захворювання щитовидної залози

 «УЮТ» № 25-18.06.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *