Коли різати насіннєву картоплю

Підкажіть, будь ласка, коли краще різати насіннєву картоплю. Почекати, коли на ній з’являться паростки, чи до того, як викладати на пророщування?

Валерій Матяш

Коли різати насіннєву картоплю

Навесні краще різати посадкову картоплю до того, як вона проросла. Завдяки цьому для паростків на всіх її частинах будуть створені однакові стартові умови. Якщо насіннєва картопля вже проросла, її теж можна при необхідності розрізати.

Краще висаджувати окремо столонні та вершинні частини, тому що рослини з вершини розвиваються швидше і будуть гальмувати ріст пагонів зі столонних частин. Велика частина паростків зосереджена на апікальній частині картоплі, тобто на її вершині. На столонній частині (пуповині), якою вона кріпиться до столона, паростків утворюється менше.

Важливо вибрати оптимальний час для її різання. Адже якщо розрізати їх задовго до посадки, вони можуть утратити багато вологи. А картопля без паростків, розрізана безпосередньо перед посадкою, буде довше проростати в ґрунті. Можна різати і за кілька днів до посадки. Головне, щоб зрізи встигли підсохнути.

Крім того, після розрізання кожної картоплини ніж слід занурювати в розчин марганцівки, щоб не допустити зараження, якщо трапиться хвора.

Порада. Після того, як розрізали насіннєву картоплю на частини, обов’язково обробіть зрізи цементом. Для цього насипте у відро чи миску цемент і умочіть у нього зріз кожної картоплини. Тонкий шар цементу сприяє кращому підсушуванню відкритої поверхні. Навіть якщо після висихання цементна скоринка відвалиться, зріз уже буде захищений від проникнення інфекції.

«Погляд часу» №10-11.16.03.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *