Коли розпочинати розмову?

У сучасних дівчат досить часто перші місячні починаються у 8-9 років, і це абсолютна норма. До цього моменту дівчинка вже повинна знати, що менструація – нормальний фізіологічний процес, який свідчить про старт репродуктивного періоду. Про це в Instagram розповіла секс-педагог Юлія Ярмоленко.

Коли розпочинати розмову про перші місячні?

– Часто мами дівчаток запитують мене: «А в якому віці варто починати розмову про менструацію? У 10-12?». І я кажу: «Ні, у 5-7 років, не пізніше», – уточнює Юлія.

За її словами, є дослідження, які підтверджують: якщо дівчинка була інформаційно готова до першої менструації, то для неї настання менархе (перша менструація) було цілком позитивною подією, що знаменує її дорослішання. Якщо ж дитині нічого про це не було відомо, кровотеча вводила у шок, з’являлися думки «Я вмираю», «Я смертельно хвора». Пам’ятаєте початок фільму «Керрі»? Ось приблизно так.

Тому не бійтеся говорити на цю тему якомога раніше – тоді, коли з’являється інтерес до тампонів і прокладок, які дитина бачить у рекламі, на полицях супермаркетів, серед маминих речей. І не варто боятися, що ви чимось налякаєте. Якщо говорити дуже позитивно і спокійно про менструації, тоді ставлення ваших донечок до цього фізіологічного процесу буде відповідним, – радить секс-педагог.

Водночас Юлія розповідає, що знає декілька історій, коли діти випадково бачили прокладку з кров’ю у смітнику і думали, що мама скоро помре, а запитати боялися через табуйованість теми у сім’ї.

– І, повірте, це набагато страшніше, – зазначає експерт. – Що допоможе вам самостійно розібратися у цій непростій темі? Книга для підлітків Рут Томпсон «А у тебе ще не почалися?», книги для дорослих – «Вальс гормонів» Наталії Зубарєвої і «Відверта розмова про жіноче здоров’я» Наталії Лелюх, – підсумувала Юлія Ярмоленко.

«Уют» №36-02.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *