Коли закінчиться війна?

Різні аналітики називають різні терміни. Насамперед через те, що ситуація на фронті динамічна, а відтак і риторика відносно закінчення війни постійно змінюється. За останніми даними від Арестовича та Грозєва війна скоро закінчиться. Як сприймати інші джерела – вирішувати вам. Тож давайте вірити в швидку перемогу.

Коли закінчиться війна?

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович, відомий своїми передбаченнями, на запитання «Коли закінчиться війна» відповів: «Я думаю, що не пізніше травня, початку травня ми, швидше за все, повинні вийти на мирну угоду. А, можливо, й набагато швидше, подивимося, я беру крайній термін. Зараз «вилка», зараз або протягом тижня-двох швидко буде мирна угода з відведенням військ, з усім іншим.

Або спроба «другий раунд» – десь нашкрести цих умовних сирійців і кинути на «другий раунд». Але після того, як ми і їх перемелемо в середині квітня, до кінця квітня буде договір. Якщо вони зовсім збожеволіли, то вони використають строковиків, які в Росії зараз почнуть призиватися до кінця квітня і десь до початку травня їх погано навчених можуть теж спробувати кинути, якщо щось піде не так». Також він вважає, що ще протягом року після закінчення війни будуть «окремі локальні спалахи (акції протесту) протягом усього року».

Колишній командувач армії США в Європі, генерал армії США, керівник програми стратегічних досліджень Центру аналізу європейської політики Бен Ходжес неодноразово бував у Києві та пояснював, які ризики, на його думку, загрожують Україні з боку РФ.

Ходженс переконаний: «За умови, що ми на Заході не лише продовжимо, а й посилимо постачання необхідного для України, щоб вони знищували артилерію, армію та відбивали ракетні удари РФ, то через 10 днів, і це моя оцінка, росіяни пройдуть точку неповернення, коли більше не зможуть вести активні бойові дії в цій війні».

За словами генерала, Україні потрібно вистояти до того моменту, коли в РФ закінчаться можливості продовжувати воювати. Тобто, до тієї кульмінаційної ситуації, коли вести бойові дії вже не буде сенсу.

На думку журналіста-розслідувача, керівника організації Bellingcat Христо Грозєва, наразі Кремль перебуває в досить складній ситуації, адже його «бліцкриг» не вдався, а доказів того, що існує новий план дій, немає.

За словами Христо Грозєва, кровопролитні дії на території України будуть продовжуватися ще не більше 7-10 днів.

Журналіст наголосив: «Я думаю, що ми наближаємося до цього, що це питання тижня, 10 днів. Тому що позиції росії послаблюються, вони це розуміють. І їм буде вигідніше навіть не називати війну закінченою, бо вони мають зізнатися, що вона втрачена. Але зупинити її на якомусь замороженому етапі. А ось тут уже увійде внутрішньоросійська політична боротьба, яка дійде швидше, ніж кінець війни до зміни режиму. Ось тоді все буде закінчено новим режимом, новою елітою в росії. Це найімовірніший вихід для мене».

Також Христо Грозєв вважає, що у володимира путіна залишилося лише два варіанти сценаріїв:

  • домовитися з Володимиром Зеленським на більш компромісніших умовах, ніж він хотів раніше;
  • зважитися використати неконвенційну зброю та завдати удару по цивільному населенню, щоб змусити Київ прийняти умови росії.

Проте, за словами розслідувача, більш вірогідний саме перший варіант.

На запитання «Коли закінчиться війна в Україні» відповів колишній Міністр внутрішніх справ України (2014-2021 рр.), політик України Арсен Аваков.

Активна фаза, у якій ми зараз перебуваємо, повинна закінчитися за кілька днів або максимум за три тижні.

Після цього, за його словами, повинна відбутися розв’язка, наприклад, переговори Президента України Володимира Зеленського з володимиром путіним.

Американський філософ, політичний економіст, викладач Стенфордського університету Френсіс Фукуяма написав свої думки щодо війни росії з Україною. На його думку, «Росія прямує до поразки. Російське військове планування виявилося некомпетентним, оскільки воно ґрунтувалося на хибному припущенні, що українці прихильно ставляться до росії, а українські війська відразу впадуть після вторгнення. А тому російські солдати замість додаткових боєприпасів та провізії везли з собою форму, яку планували одягти на парад перемоги в Києві».

Також він додав: «Крах росії може бути раптовим і катастрофічним, а не відбуватися повільно через війну на виснаження. Армія в полі досягне точки, коли не буде можливим ані постачання, ані виведення військ, і моральний дух випарується. Це принаймні може відбутися на півночі. Наразі росіянам краще на півдні, але ці позиції буде важко зберегти, якщо північ зазнає краху».

«Погляд часу» №12-13.23.03.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *