Кому доведеться платити за «комуналку» сусідів

платити за сусідів

Незабаром у багатоповерхівках встановлять лічильники на тепло, холодну й гарячу воду. Йдеться про будинкові лічильники, саме за їхніми показниками й доведеться оплачувати «комуналку».

Відповідно до прийнятого закону «Про комерційний облік комунальних послуг», усі лічильники на тепло повинні встановити до серпня цього року, а лічильники води – до серпня 2019-го. Такий обов’язок ляже на плечі постачальників.

Головне нововведення – рахувати платіжки будуть по будинкових, а не квартирних лічильниках. Закон передбачає, що комунальна послуга надається на весь будинок, тому й платити потрібно за всю кількість води й тепла, яка потрапила в багатоповерхівку.

Зараз у тарифі на воду закладають певний відсоток втрат. Хтось використовує магніти й занижує суми в платіжках, в окремих будинках незаконно підключаються до системи водопостачання магазини в підвалах і не платять за це, у частині квартир капає вода із кранів, але низька точність лічильника не враховує ці втрати, і якщо раніше втрати фактично списували і компенсували тарифом, після установки будинкового лічильника доведеться платити за всю воду, яка потрапила в багатоповерхівку.

Якщо в одній квартирі за допомогою магнітів або інших хитрощів занижують показання лічильника, то заплатять за використану воду всі сусіди. Крім того, доведеться поступово змінювати старі лічильники на сертифіковані, з більш високим класом точності. З новими приладами обліку поставити магніт або ж не враховувати втрати від крана, з якого капає вода, буде складніше.

За порушення закону українцям загрожують великі штрафи. Постраждати можуть навіть забудовники. Якщо вони здають будинок в експлуатацію після серпня, але не поставили лічильники, доведеться заплатити штраф у розмірі 35 прожиткових мінімумів. Якщо будинку без лічильника видали технічну умову на приєднання до мереж, відповідального оштрафують на 108 прожиткових мінімумів. Якщо не впустити перевіряючого до будинкового лічильника – штраф більше 34 тис. грн і такий же штраф за пропуск повірки лічильника.

Головне завдання нового закону – змусити українців економити і платити за все, що витратили. Втрати тепла в будинках складають близько 30 %, левова частина води втрачається через несправні крани, «діряві» труби і магніти на лічильниках.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber