Кому і за яких умов повинні виплатити недоотриману пенсію померлого члена сім’ї та допомогу на його поховання?

Кому і за яких умов повинні виплатити недоотриману пенсію померлого члена сім'ї та допомогу на його поховання
Кому і за яких умов повинні виплатити недоотриману пенсію померлого члена сім’ї та допомогу на його поховання?

Сума пенсії, що належала пенсіонеру та залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім’ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім’ї, які перебували на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом із померлим пенсіонером чи не проживали. Звернення за недоотриманою пенсією треба подати протягом шести місяців після смерті пенсіонера. У разі відсутності таких членів сім’ї чи якщо вони не подадуть відповідного звернення протягом шести місяців, то недоотримана сума пенсії входить до складу спадщини.

У разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера у розмірі двомісячної пенсії, яку він отримував на момент смерті.

Про це ідеться у ст. 52, 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Для отримання допомоги на поховання потрібно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України, в якому пенсіонер перебував на обліку. До заяви додаються документи про смерть пенсіонера. Такі виплати не обмежені будь-яким строком. У разі смерті осіб, які перебували на повному державному утриманні, допомогу на поховання не виплачують, крім випадків, коли померлого поховали члени родини чи інші особи.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *