Кому можна не вакцинуватися від коронавірусу

Не вакцинуватися можуть українці, які мають абсолютні протипоказання до щеплення від Сovid-19 або застереження. Протипоказання встановлює сімейний лікар.

Кому можна не вакцинуватися від коронавірусу

У МОЗ пояснюють, що абсолютні протипоказання – це стан, при якому пацієнт може мати серйозну побічну реакцію на вакцину, а ризики від вакцинації значно перевищують переваги.

Такі протипоказання бувають двох видів:

1. Постійні, мають довічний характер: єдине постійне протипоказання – анафілактична реакція на першу дозу вакцини. У такому разі пацієнтові запропонують щепитися іншою вакциною. Якщо у нього є алергія на один із компонентів вакцини, йому також слід зробити щеплення іншим препаратом.

2. Тимчасові, зникають через час.

  • Гострі захворювання з температурою +38 і вище. Вакцинуватися можна після одужання. Довідку про протипоказання до вакцинації дають терміном до двох тижнів від початку хвороби.
  • Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинацію можна проводити через 90 днів після закінчення терапії. Довідка діє три місяці.
  • Вакцинація проти інших інфекційних хвороб. Щепитися від Сovid-19можна через 14 днів після вакцинації від інших хвороб. Виняток – щеплення від грипу інактивованою вакциною, її можна вводити разом із вакциною від Сovid-19 у різні руки. У проміжку між двома дозами вакцини від Сovid-19можна щеплюватися від інших хвороб із дотриманням 14-денного інтервалу. Довідка у цьому протипоказанні видається на 14 днів.
  • Проба з туберкуліном чи аналіз крові на туберкульоз. Таку пробу або аналіз можна проводити й інтерпретувати перед вакцинацією від коронавірусу. Інший варіант – на четвертий тиждень після вакцинації від Сovid-19. Вакцинуватися від коронавірусу можна будь-коли після завершення всіх етапів проби з туберкуліном. Термін дії довідки – до завершення оцінки проби IGRA.
  • Covid-19 в анамнезі. Вакцинація може бути відстрочена на три місяці після перебігу коронавірусної хвороби чи зроблена раніше. Умова не раніше, ніж через 28 днів після першого дня симптомів Covid-19 або підтвердження діагнозу ПЛР-тестом/тестом на антиген. Якщо людина захворіла на коронавірус після першої дози вакцини, другу вона може отримати відповідно до схеми вакцинації, але не раніше, ніж через 28 днів після перших симптомів або підтвердження Covid-19 тестом. Довідка видається терміном до трьох місяців.

Також є застереження для вакцинації – це ситуації, коли остаточне рішення приймає лікар з урахуванням переваг ризиків від щеплення.

Крім того, є протипоказання для окремих вакцин. Наприклад, AstraZeneca та вакцини на векторній основі – протипоказанням є тромбоз із тромбоцитопенією. Вакцини мРНК Pfizer та Moderna – протипоказані при міокардиті, перикардиті.

«Погляд часу» №48-25.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *