Кому у цьому році «не світить» пенсія

Призначення пенсіїї

У поточному році кожен двадцятий громадянин України пенсійного віку не зможе отримувати законну пенсію через брак страхового стажу.

При цьому згідно з прогнозом Пенсійного фонду через десять років 45 % 60-річних українців не зможуть отримати пенсію, оскільки вони не матимуть необхідного 35-річного страхового стажу. Виходить, дана категорія громадян зможе вийти на пенсію лише у 63 або 65 років.

За словами співробітника Інституту демографії Лідії Ткаченко, в Україні фактично запроваджено так званий гнучкий коридор пенсійного віку. Нині мінімальний стаж для виходу на пенсію в Україні становить 15 років, проте поступово планка буде зростати: у 2019 році буде потрібно 26 років стажу, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років, від 16 до 25 років, щоб зробити це у 63 роки, і 15 років, щоб отримувати пенсію у 65 років.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року в Україні для скорочення дефіциту Пенсійного фонду з 15 до 25 років збільшили мінімальний страховий стаж, який потрібно мати українцям, які претендують на пенсійні виплати. Протягом наступних десяти років вимоги до стажу продовжать рости щорічно, а з 2028 року необхідний мінімальний стаж досягне 35 років.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber