Комунальникам заборонили лякати боргами одержувачів субсидії

Комунальникам заборонили лякати боргами одержувачів субсидії
Комунальникам заборонили лякати боргами одержувачів субсидії

Одержувачі субсидій нерідко стикаються з ситуацією, коли держдопомога вже призначена, але гроші на рахунок компанії-постачальника комунальних послуг ще не перераховано. У таких випадках комунальники зазвичай нараховують споживачам борги. Люди починають панікувати і не можуть розібратися, скільки ж вони повинні платити насправді.

Тепер Кабмін заборонив постачальникам послуг ЖКГ нараховувати заборгованість на особисті рахунки одержувача субсидії. А ми нагадуємо: якщо у вас на руках є документ про призначення держдопомоги, ви повинні платити тільки суму обов’язкового платежу.

Кабмін вирішив і ще одне спірне питання. Як відомо, на всі види послуг ЖКГ уряд встановлює соціальні нормативи, у межах яких призначається субсидія. Але місцева влада має право встановлювати свої норми споживання, які можуть бути більші чи менші від цих нормативів. У новій постанові уряду говориться про те, що різницю між соціальними нормативами і нормами споживання холодної та гарячої води отримувачів субсидій будуть відшкодовувати з місцевих бюджетів. Тож споживачам не доведеться оплачувати цю різницю зі своєї кишені.

На замітку

Урядова «гаряча лінія» змінила номер на більш короткий. Тепер задати свої питання і поскаржитися на чиновників можна за номером:

1545

Нагадаємо, «гаряча лінія» працює цілодобово, дзвінки на неї безкоштовні як зі стаціонарних, так і з мобільних телефонів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *