Корінь живокосту для міцних кісток і здоров’я шкіри

Корінь живокосту ще в античні часи застосовували для лікування переломів кісток та загоєння ран. Його можна законсервувати спиртом або висушити. Корінь живокосту містить алантоїн, котрий стимулює розвиток клітин і відновлення тканин, та дубильні речовини. Тож і нині народна медицина рекомендує його, коли потрібно прискорити загоєння.

Настій кореня живокосту

Можна приготувати настій. 2 ст. л. подрібненого кореня заливають 1 скл. окропу. Дають настоятися в термосі 3-4 год., проціджують, відтискають і застосовують у вигляді компресів.

Щоб приготувати цілющу мазь, потовчений порошок сухого кореня чи свіжий корінь, перекручений на м’ясорубці, порівну змішують із несолоним смальцем. Таку мазь також втирають у хворі місця, змащують місце перелому чи вивиху.

При тріщинах шкіри рекомендують обмивання та компреси з відваром живокосту. Для цього в 0,5 л води кип’ятять 1 ст. л. коріння і настоюють годину.

При вугревій висипці 10 г дрібно розтертих коренів заливають 1 скл. окропу, проціджують і наносять на обличчя.

Для лікування тромбофлебітів беруть 50 г свіжого кореня живокосту, 100 г квітів кінського каштана, усе це витоплюють у 300 г свинячого жиру, охолоджують при кімнатній температурі, перекладають у глиняний горщик і настоюють 3 доби в теплому місці. Потім знову нагрівають до 70 °С (головне – не довести до кипіння!), проціджують, охолоджують і розкладають у скляні банки. У разі потреби змащують лляну тканину й обкладають уражені місця на ніч.

Корінь живокосту отруйний при прийомі всередину, тож офіційна медицина рекомендує використовувати його тільки для зовнішнього застосування.

Крім того, зберігайте рослину в недоступному для дітей місці.

Антон Келюх, Полтавська обл.

 «Уют» №45-04.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *