Корисний сніданок для школяра

Корисний сніданок для школяра
Корисний сніданок для школяра

Фахівці стверджують, що поживний сніданок для школяра – це запорука хорошого і вдалого дня.

Однак, виявляється, під час сніданку можна не лише «зарядити» енергією тіло дитини, а й стимулювати мозок, запропонувавши виконати кілька простих математичних завдань.

Наприклад, навіть дошкільнику під силу порахувати кількість картоплин у тарілці з супом, шматків хліба чи скільки людей сидить за столом. А от молодших школярів доцільно попросити виконати завдання на додавання та віднімання. Для цього покладіть на столі певну кількість родзинок, горіхів, виделок або ложок, а потім відніміть кілька чи, навпаки, додайте. Нехай дитина спочатку розв’яже задачу, а потім перевірить відповідь, знову порахувавши предмети.

Крім того, під час сніданку завжди знайдуться продукти та предмети різних форм і розмірів (скажімо, круг розрізаного яблука, прямокутник хліба, овал ложки), за допомогою яких можна перевірити знання геометричних фігур. Можна також провести для дитини міні-урок щодо одиниць вимірювання, обговоривши з нею місткість чайних і столових ложок, склянок, чашок та розказавши про літри, мілілітри, грами, кілограми. При цьому доцільно наочно продемонструвати, наприклад, де більше крупи: у 2/3 чи 1/2 склянки?

До речі, краще засвоїти дроби допоможете дитині, розрізавши яблуко на 4 частини. Заберіть шматок (1/4) і поясніть, що залишилося 3/4. Через кілька днів розріжте яблуко уже на 6, а потім 8 частин. Під час сніданку можна перевіряти і закріплювати знання таблиці множення, давши завдання, наприклад, порахувати кількість крапель варення, якщо є 4 шматочки хліба, а на кожному з них по 5 крапель. Дітей середнього шкільного віку варто потроху залучати до підрахунку міри інгредієнтів для приготування різних страв.

…У моряків є повір’я, що від назви значною мірою залежить доля корабля. Так само й успішність засвоєння учнями знань тісно пов’язана з тим, як зранку налаштуються вони на новий день.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *