Користь чи шкода: правда про інтимні засоби гігієни

інтимні засоби

Наскільки вони корисні для нашої мікрофлори і яку загрозу приховують?

Експерти в області жіночого здоров’я вже давно прийшли до висновку, що піхву – це самоочищається орган, який не вимагає особливих засобів з ароматизаторами, щоб залишатися чистим. Останнім часом спостерігається бум на інтимні серветки, які виробляються «з антисептичною дією», «з м’яким ефектом» і «з низьким рівнем pH». Для нас, як для споживачів, ці слова говорять про те, що продукт безпечний. Але чи так це?

Марія Кантер, уріногеніколог в FPMRS і представник Американського конгресу акушерства і гінекології, стверджує, що ніякі засоби для інтимної гігієни нам не потрібні. Для догляду за піхвою цілком достатньо чистої води, не більше. Дівчата можуть бути стурбовані появою запаху або інфекції і вдаються до використання засобів для інтимної гігієни. Але досить підміни чистою водою.

Використання інтимного мила може завдати шкоди здоров’ю, тому що вимиває «хороші» і «погані» бактерії з піхви, які гармонійно живуть разом і створюють здорову мікрофлору. Хороші бактерії захищають нас від інфекцій. Засоби для інтимної гігієни можуть порушити цей баланс, знизити рівень рН і навіть допомогти проникнути деяким з бактерій далі в піхву. Це може поставити під загрозу імунну систему і спровокувати появу інфекції, – каже Марія Кантер.

Якщо ви все ж не можете уявити прийняття душа без інтимного мила, тоді вивчіть, що саме входить до складу засобу. Воно повинно бути збалансованим по рН і не містити спирт, щоб не порушити інтимне мікрофлору. Оптимальний варіант – звичайне дитяче мило з екстрактом ромашки.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber