Користь фільтрів для води

Користь фільтрів для води
Користь фільтрів для води

Як відомо, якість водопровідної води в Україні залишає бажати кращого. Вихід із ситуації – фільтри для води, якими, за статистикою, користується кожен четвертий житель країни.

Як часто треба змінювати картридж для фільтра?

Картриджі для фільтрів-глечиків, як правило, наповнені активованим кокосовим вугіллям, який очищає воду від шкідливих домішок. Згідно з рекомендаціями виробника, у регіонах із м’якою водою міняти картридж треба приблизно у 5 разів рідше, ніж у регіонах із наджорсткою водою.

Слід пам’ятати, що, користуючись фільтром понад термін його ресурсу, ви ризикуєте в один прекрасний день отримати замість чистої води весь набір токсичних і канцерогенних речовин, які скупчилися у фільтрі.

У кожного фільтра термін експлуатації свій і розрахований на певний літраж. Наприклад, фільтри фірми «Бар’єр». Середня продуктивність змінного картриджа для фільтрів «Бар’єр» – 350 л.

Періодичність, з якою потрібно проводити зміну використаних картриджів, залежить від кількості членів сім’ї, які користуються фільтром. Якщо взяти за основу середньостатистичну сім’ю, що складається з трьох осіб, то, при середньодобовому споживанні кожним із них двох літрів води, можна вирахувати практично точну дату зміни катриджа. При такому розкладі виходить, що сім’я із трьох осіб повинна міняти картридж кожні 1,5 місяці.

Чи можна залишати фільтр без води?

Катридж фільтра повинен знаходитися у прямому контакті з водою. Що це означає?
Коли глечик виконує цикл фільтрування, у ньому, природно, знаходиться вода. Вона заповнює змінний фільтр, забезпечуючи повний контакт із рідиною. Завершивши процес, ми можемо повністю злити всю чисту воду в інший посуд. Але залишати фільтр без води не рекомендують. Катридж, пересихаючи, втрачає свої робочі властивості. Водопровідна вода очищається при проході через такий картридж уже не настільки якісно. Якщо змінний блок висихає, то у ньому утворюється вугільний пил, і потрібно після повного висихання двічі пропустити воду, як при первинному використанні, і лише після цього користуватися фільтром знову.

Як повинен зберігатися картридж?

 Можливі кілька варіантів зберігання катриджа у перервах між застосуваннями. Зверніть увагу, ці варіанти розміщені «від кращого до гіршого».

-Картридж знятий і лежить у воді. Наприклад, у якомусь кухлі з водою (так робити рекомендовано). Це значно краще, ніж коли катридж знаходиться в абсолютно порожньому глечику чи лежить десь на столі.

-У глечику є вода, вона покриває увесь картридж або його нижню частину.

-На денці глечика залишається трохи води. Вона не дістає до нижнього отвору катриджа, але при цьому все ж створює певну атмосферу підвищеної вологості (так можна робити, якщо немає інших можливостей).

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *