«Корольок – пташка співоча»: 30 років потому

Айдан Шенер
«Корольок – пташка співоча»: 30 років потому

«Погляд часу» №18-2019

Легендарна турецька акторка Айдан Шенер розповіла про власну «пігулку» молодості та українське коріння.
Понад три десятиліття тому цей турецький серіал змушував прикипіти до екранів мільйони телеглядачів.

– Айдан, Ви той самий корольок, та сама співоча пташка, яка змушувала завмирати серця мільйонів глядачів. Ви не приховуєте свого віку. Вам 56 років. Уже минуло 20 років із моменту виходу серіалу «Корольок – пташка співоча», і ви зовсім не змінилися. Можливо, ви знайшли свою пігулку молодості?
– Коли мене про це запитують, я відповідаю, що вночі сплю у холодильнику! Так, я не приховую свого віку. Я була ще дуже юною, коли розпочалося моє сценічне життя. Коли відбувалися зйомки «Королька», мені виповнився лише двадцять один рік. Чесно кажучи, я не особливо «граюся» зі своїм тілом і обличчям. Я люблю себе та живу в гармонії з собою. Я притримуюся правильного харчування: обов’язково вживаю багато овочів і риби; також здоровий сон, позитивне ставлення до життя, любов до всього живого… Усе це у тій чи іншій мірі відображається на людині! Багато хто, каже, що мені не дати моїх років! А я цим узагалі не переймаюся. Я люблю свій вік і люблю себе!

Ви – відома захисниця усіх тварин. У Вас у самої вдома живе 4 коти та 4 собаки.
– Зараз у мене вже більше 20 котів! І ще у мене є 4 собаки.

– Більше 20 котів?! А де вони всі живуть? У Вас великий будинок?
– Так, можна сказати, що у мене великий будинок. Звичайно ж, є сад! Я живу зі своїми тваринками, бо я їх дуже-дуже люблю, вони всі для мене як діти. Інколи я чую про випадки жорстокого ставлення до тварин, я ненавиджу таких людей!

– Ваш колишній чоловік – футболіст, Ви – футбольна вболівальниця?
– Взагалі-то я вболіваю за «Галатасарай»! Мій колишній чоловік, батько моєї доньки, був футболістом. Але я ніколи аж так сильно футболом не цікавилася. Я трохи розуміюся! Колись я слідкувала за матчами уважніше.

– Ваша героїня у серіалі «Корольок – пташка співоча» була настільки красивою, що її називали Гюльбешекер – трояндове варення. Які у Вас стосунки з солодким?
– Раніше я взагалі не любила солодке. І мені було так важко куштувати усі ці солодощі на зйомках «Королька – пташки співочої», особливо, коли ми знімали сцени з шоколадом! Але останнім часом я розпробувала десерти, зроблені з молока, – триліче, мухалебі, сютляч. Та не можу сказати, що я ласунка!

– Турецькі серіали відомі в усьому світі. Чи дивилися Ви римейк «Корольок – пташка співоча»?
– Я дивилася лише першу серію. І мушу сказати, що у Туреччині цей варіант не дуже прийшовся до душі глядачам.

Айдан Шенер

– В Україні дивилися і серіал за Вашою участі, і римейк. Усі дуже добре знають акторів. Чи знайомі Ви з Бураком Озчивітом, із Фахріє Евджен? Вони тепер пара, і нещодавно у них народився первісток.
– На жаль, особисто ми не знайомі. Але вони дуже талановиті актори, без сумніву!

– Чи підтримуєте Ви зв’язок з актором, який грав Кямрана у серіалі, в якому грали Ви? Чи товаришуєте?
– Ми гарні друзі, але зараз він мешкає в Іспанії: його родина володіє там мережею готелів. Тож, у Туреччині він буває зрідка, але ми обов’язково зустрічаємось, коли він приїздить. Ми тримаємо зв’язок по телефону.

– Ваше особисте життя склалося не так яскраво, як у стрічці. На жаль, Ви розлучилися. Чи зараз Ваше серце вільне?
– Я дуже давно розлучилася, і після того ніколи особливо не замислювалася про ще один шлюб. Так, у мене було кілька гарних довготривалих стосунків, але навіть вони не примусили мене усерйоз розглядати можливість вийти заміж ще раз. Зараз у моєму житті та серці нікого немає. Я насолоджуюсь своєю свободою, мене все влаштовує!

– Ваша героїня у фільмі завжди висловлює протест у різний спосіб. Незважаючи на те, що Ви мусульманка, Ви викладаєте у соцмережі фото, де позуєте у купальнику. Тобто, Ви достатньо сучасна, і ведете відкритий спосіб життя…
– У мене дуже багато спільного з моєю героїнею Фаріде. Я думаю, саме завдяки однаковим ідеалам я і зіграла її настільки вдало! Так само як і вона, я за демократію, проти несправедливості. Я дотримуюсь наших традицій, але з іншого боку, я сучасна людина з сучасними поглядами, для якої важлива свобода.

– У Вас є українське коріння: Ваша бабуся по маминій лінії – кримська татарка. Ви були в Україні?
– Старше покоління мого роду по лінії матері переїхало з Криму до Туреччини у 1870-х роках. І я завжди вважала себе напівкримчанкою. До того ж, як мені здається, моя зовнішність демонструє моє коріння. Моя бабуся – кримчанка була надзвичайно вродливою жінкою, і кажуть, що я схожа на неї. А в Криму я була п’ять-шість років тому. Це була чудова подорож!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.