Корисні поради по догляду за бензопилою

Наші поради по догляду за бензопилою гарантують вам що цей інструмент прослужить тривалий час без збоїв і поломок. З чого ж полягає догляд за бензопилою?

Корисні поради по догляду за бензопилою

Якщо бензопила не дуже добре ріже грубе дерево, проблема не в якості двигуна, а в неправильному його використанні. Увімкніть пристрій на найнижчу потужність і поріжте ним тонке гілля, тоді переходьте до грубішого, збільшуючи оберти. За 3-5 днів бензопила обкатається та різатиме як годиться. Деякі пили обкатують на підприємстві. Однак такі на високих обертах двигуна без великого навантаження можуть зіпсуватися.

Тривалість служби двигуна також залежить від якості пального. Змішане з мастилом пальне для пилки варто зберігати не більше двох тижнів.

Якісна горюча суміш має бути в такій пропорції: на 1 л бензину 20 г двотактного мастила.

Пилка не різатиме як слід, якщо не подбати про її ланцюг.

Під час роботи він нагрівається і стає довшим, починає провисати. Підтягуйте його викруткою. Після закінчення роботи його треба послабити, щоб коли вистигне – не натягнувся надто міцно та не пошкодив пилку.

Ланцюг служитиме довше, якщо його регулярно змащувати спеціальним мастилом. Використовувати старе відпрацьоване мастило шкідливо, бо ланцюг від нього ржавіє.

Мастило заливайте на ланцюги щоразу, коли заправляєте пальним пилку. Пального для роботи двигуна має бути з витратою: 1 : 1. Тобто, порізали – закінчилося пальне, долили знову. Якщо пальне не згорає в достатній кількості, може бути, що система подачі до двигуна несправна. Пиляльний ланцюг без мастила працювати не повинен.

Після роботи пилку краще не глушити, а залишити на кілька хвилин попрацювати на холостому ходу, поки не вистигне. Якщо вона лежала більше двох тижнів, із неї зливають горючу суміш, заводять двигун, щоб вийшли залишки пального з карбюратора.

Що важливо знати при роботі з бензопилою

  • Перш ніж умикати бензопилу, переконайтеся, що ланцюг правильно натягнутий на напрямній. Вільний ланцюг може збивати чи втягувати в нього матеріали. Напружений ланцюг може взагалі не рухатися.
  • Відкат бензопили відбувається, коли верхній квадрант носа направляючої ланцюга бензопили торкається предмета, коли ланцюг рухається.
  • Інша причина віддачі – коли дерево закривається і затискає рухомий ланцюг.
  • Ніколи не ріжте дерево або гілку діаметром, що перевищує довжину направляючої бензопили. Напрямна – це суцільна металева секція, яка виступає з передньої частини бензопили і по якій ланцюг ковзає. Уникайте торкання переднього кінця пилки до будь-якої поверхні під час роботи.
  • Однією з найпоширеніших причин защемлення ланцюга є вигинання, коли два протилежні кінці матеріалу закривають і зупиняють або обмежують ланцюг. Уникайте цього, переконуючись, що один кінець матеріалу призначений для відпадання, створюючи відкриту V-подібну форму в зоні різання.

Вадим Невмирук, лісник, Херсонська обл.

«Уют» №45-04.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *