Корисні поради щодо вирощування пекінської капусти

Китайський салат висуває високі вимоги до поливу. Рослини не переносять посуху, але і застій води на грядках користі не принесе. Найкраще використовувати автоматичні системи поливу, щоб підтримувати ґрунт у зволоженому стані.

Вирощування пекінської капусти

Для нарощування якісної зеленої маси капусті потрібен азот. Забезпечити подальший гарний ріст і розвиток допоможе внесення калійно-фосфорних добрив.

Можна використати готові добрива чи приготувати для поливу настій коров’яку чи курячого посліду.

При необхідності у міру зростання необхідно провести підгортання. Виконувати процедуру варто дуже обережно, оскільки рослина має поверхневу кореневу систему.

Для кращої аерації важливо розпушувати ґрунт на грядках.

Як і усі представники хрестоцвітних, китайська капуста схильна до навали багатьох шкідників і хвороб. Вапнування кислих ґрунтів допоможе уникнути появи кіли. Для запобігання поширенню шкідників не можна висаджувати пекінку після інших хрестоцвітних.

Впоратися зі шкідниками допоможе опудрювання сумішшю, яка приготовлена на основі золи з додаванням меленого перцю і тютюнового пилу.

До зберігання придатні здорові качани, які зібрані з рослин, що висаджені у липні. Термін зберігання становить 3 місяці. Оптимальна температура – 6-8 °С.

Щоб качани краще зберігалися, їх рекомендується зривати, а не зрізати з рослини.

Способи зберігання:

  • у ящиках із піском у підвалі;
  • вертикально у ящику. Витягнутий качан потрібно упакувати в індивідуальний пакет, який не зав’язують.

Тетяна Лиходій, м. Кропивницький

 «Уют»  №32-5.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *