Користь червоної конюшини при клімаксі
Період менопаузи у жінок супроводжується гормональною перебудовою організму, яка викликає певний дискомфорт.
Червона конюшина містить фітоестрогени і сприяє нормалізації рівня гормонів у жінок. Це допомагає організму адаптуватися до вікових змін і мінімізувати неприємну симптоматику. Лікувальні властивості при клімаксі і припливах червона конюшина виявляє за рахунок ізофлавонів, які за структурою схожі з жіночим статевим гормоном – естрадіол. Рослина не здатна повністю замінити біологічну речовину, але може поліпшити гормональний фон, самопочуття й усунути ряд симптомів.
Регулярний прийом препаратів на основі конюшини допомагає зміцнити серцевий м’яз, кісткові тканини, знизити рівень холестерину у крові. Вченими доведено, що рослина здатна знизити ризик появи ракових пухлин.
Прийом медикаментів, відварів і настойок із конюшини приводить у норму ліпідний обмін, стан шкіри і слизових оболонок статевих органів, знижує тиск, стабілізує сон і психоемоційний стан.
Молоду рослину використовують для приготування перших страв, салатів, гарнірів, фрешів. Із засушеної конюшини готують чаї, настоянки спиртові та водні. Додатково її можна застосовувати в якості приправи.
Рецепт чаю з червоної конюшини

На склянку окропу беруть 3 ст. л. сухих квітів конюшини і настоюють протягом 1 години. Після проціджують і розділяють на 3 прийоми. Випивають за 20 хвилин до їди.
«Уют» №20-13.05.2021