Кототерапія замість ліків

Коти – незмінні супутники людини вже протягом багатьох тисячоліть. У Стародавньому Єгипті котів вважали священними тваринами, їм поклонялися в храмах.

Кототерапія замість ліків

Як з’ясувалося, коти можуть бути відмінними лікарями і засобом профілактики від багатьох хвороб.

Захищають від алергії. На перший погляд, це здається парадоксальним, адже багато алергіків скаржаться на сильну алергію від котячої шерсті. Однак, за спостереженнями медиків, якщо людина спілкується з котами з раннього дитинства, то вона буде менш схильна до алергії, ніж ті, у кого котів удома немає.

Покращують якість сну. Багато людей вважають нічний сон поряд із котом, що муркоче поряд, верхом насолоди. Особливо, якщо хутряний напарник примостився біля вас, коли в квартирі холодно. Багато хто навіть вважає за краще мати під боком кота, ніж неспокійного партнера:) Переваги такого «сонного альянсу» очевидні: кіт займає менше місця, не тягне на себе ковдру, не хропе і не норовить закинути на вас ногу, а якщо й закидає, то його нога важить менше та гріє приємніше-:)

Підтримують емоційно. Котам можна розповісти про свій смуток і неприємності. Вони не будуть вас перебивати і давати оцінки вашим вчинкам, а лише мовчки вислухають і можуть притиснутися до вас – на знак особливої підтримки.

Зміцнення серця і судин. Погладжування котів може замінити жменю таблеток від гіпертонії та інших «принад» хворої серцево-судинної системи. Господарі котів не так схильні до хвилювань і стресів, отже їхнє серце – у кращому стані, ніж у тих, хто з котами спілкується рідко.

Панацея від самотності. Навіть ті, хто живе один, у компанії з котами самотніми не почуваються. Муркотливий теплий клубок вовни, що треться об ваші ноги і віддано заглядає в очі, здатний розтопити кригу у будь-якому серці.

До речі, серед величезної кількості котячих порід існують гіпоалергенні породи, які не викличуть ніякої алергії навіть у того, хто починає чхати при одній лише згадці про котів.

«Уют» №7-10.02.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *