Кохана мама

Кохана мама
Кохана мама

Якщо ви хочете виховати повноцінну, впевнену, а головне – щасливу особистість, ніколи і за жодних обставин не давайте дитині засумніватися у вашій любові. Навіть якщо ви сердитеся і кричите на дитину, вона повинна знати, що все одно для вас найкраща і найдорожча. Наділений підтримкою і силою батьківської любові малюк не боятиметься крокувати тернистим життєвим шляхом.

Перестаньте порівнювати свою дитину з іншими

Вона у вас унікальна. Якщо малюк не бігає в 10-місячному віці, значить, йому це ще не потрібно. Він накопичує сили, щоб раніше заговорити. Щоразу, вислуховуючи розповіді про успіхи чиїхось дітей, пам’ятайте, що багатьом мамам властиво перебільшувати.

Без ярликів

Замість того, щоб лаяти шибеника, запитайте, чому він вчинив так погано, якщо насправді він хороша дитина. Привчіть себе не судити дитину, а давати оцінку її словам і вчинкам.

Не вимагайте неможливого

Якщо ваша дитина – безпросвітний профан у природничих науках, навряд чи їй світить Нобелівська премія з фізики або ж звання академіка. Зате вона бігає швидше за всіх і пише вірші. Чи не розумніше сфокусувати увагу на її успіхах і заохочувати займатися улюбленою справою, ніж тероризувати законом Ома, тим самим відбивши будь-яке бажання вчити хоч щось.

Не зловживайте заборонами

Забороняйте тільки те, чого дійсно не можна. Стрибати по калюжах, малювати кашею на столі і закопувати ляльку в пісок – усе це можна. Це безпечно, нешкідливо і не смертельно. Так, маленькі дитячі пустощі загрожують великими клопотами і генеральними прибираннями. Але якщо ви не хочете, щоб ваші заборони перетворилися в порожній звук, дотримуйтесь цього простого правила і не забувайте доступно пояснювати причину своїх табу.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *