Кожен метр землі використовуємо з користю
Хочеться кожен метр землі використовувати з користю. Воно й зрозуміло: 3-4 сотки городу при нинішньому житті мало кого влаштовують. Деякі навіть подумують, а чи не скоротити, скажімо, число яблунь на ділянці?
Борис Іващенко, м. Умань
Звичайно, яблуня вимагає великої площі харчування. Але все-таки через пару грядок розлучатися з нею не поспішайте, бо яблунька охоче пустить у свої володіння багато рослин, які необхідні вам.
На цій землі можна виростити те, що не тільки не знизить, а, навпаки, підвищить її урожайність, – горох, боби, квасоля. Рослини-азотфіксатори збагатять ґрунт азотом із повітря.

Не завадить яблуньці сусідство овочів із неглибокою кореневою системою: редису, салату, цибулі на перо, кропу, деяких пряних культур, гарбуза, огірків і навіть помідорів, підгодівля яких принесе додаткову користь яблуні, а самі помідори захистять її від злісного шкідника – медяниці. Овочі будуть краще рости на шарі родючої землі у 10-15 см.
Деякі заперечать: під яблунею немає сонця. Але це вже ваша недоробка: крона повинна бути розріджена, освітлена. Якщо ви дотримуєтеся цього правила, тоді кожній рослині забезпечений доступ до сонця.
Мета ущільненої посадки не в тому, щоб тісніше на ділянці посадити рослини, а в тому, щоб із меншою площею отримати більший урожай. І тут чимало своїх хитрощів і секретів.
Шпалерна сітка для огірків
Звичайні огірки, наприклад, можуть не тільки поповнити овочевий стіл, але і послужити прикрасою саду, адже вони – ті ж самі ліани. Поставивши опори, можна вирощувати огірки на вертикальних грядках, на кожній із яких здатні вміститися до 50 рослин. Вони лізуть вгору за допомогою своїх «вусів».

Для вирощування огірків на вертикальних грядках можна купити шпалерну сітку. Таку сітку можна легко натягнути між двома опорами. Вона спокійно замінить і вертикальну, і горизонтальну підв’язку. Сітка дозволить огіркам вільно плестися по ній. Дивитися на таку грядку – одне задоволення.
«Погляд часу» №28- 09.07.2020