Кожному кашлю – своє лікування

що таке кашель
Кожному кашлю – своє лікування

Одним із найпоширеніших симптомів захворювань у зимовий період є кашель. Але що таке кашель? А головне, як і чим його лікувати?

Кашель буває двох типів: продуктивний та непродуктивний, простіше кажучи – мокрий та сухий.

Сухий кашель

Він нав’язливий, не приносить полегшення, гнітючий, «гавкаючий» і без відходження мокротиння. До того ж сухий кашель може стати причиною різних ускладнень. Тому так важливо почати лікувати кашель при перших проявах. При ГРВІ метою такого лікування є перехід сухого кашлю у мокрий.

Для лікування сухого кашлю використовують і комбіновані засоби: Бронхикум, Стоптусин, Гербіон сироп подорожника, Бронхолітин, Синекод і т. д. При гострих нападах сухого кашлю можна розсмоктувати льодяники з евкаліптом і шавлією: Травісил, Лінкас, Доктор МОМ.

Існує і народний метод лікування сухого кашлю, наприклад, молоко з медом і вершковим маслом. Також добре допомагає прополіс.

Вологий кашель

Це низький кашель із рясним відходженням мокротиння. Тривалий застій мокротиння може призвести до ще більшого запального процесу і розвитку хвороби, тому вологий кашель також вимагає термінового лікування.

При мокрому кашлі застосовуються препарати для розрідження мокротиння (муколітичні засоби) та його виведення (відхаркувальні засоби).

Муколітичні засоби, у свою чергу, поділяються на:

  • засоби, що знижують в’язкість слизу, – Синупрет, АЦЦ, Трипсин;
  • засоби, що виводять мокротиння, – Амброксол, Бромгексин, Амбробене;
  • засоби, що скорочують утворення слизу, – Лазолван, Флавамед, Бронхостоп;
  • природні муколітики – це калина, малина, мати-й-мачуха, сік капусти та подорожник.

Препарати з відхаркувальною дією найчастіше виготовляються на основі трав: грудні збори 1, 2, 3, 4 – мати-й-мачуха, материнка, подорожник, солодка, алтей, багно. Відхаркувальний збір – ромашка, багно, ромашка, подорожник. Сироп подорожника і мати-й-мачухи. Стоптусин фітосироп – подорожник, чебрець.

Амтерсол – солодка і термопсис.

Термопсол – термопсис.

Інгаляції при кашлі

Цей спосіб знайомий нам із дитинства: візьміть будь-яку ємність, налийте у неї гарячу воду, додайте ефірні олії і подихайте над нею, накрившись рушником.

Для лікування сухого і вологого кашлю підійдуть такі олії: евкаліптова, соснова, анисова, ментолова, олія чайного дерева.

Для приготування розчину для інгаляції досить додати кілька крапель олій на 500 мл води.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *