Кожному кашлю – своє лікування

Одним із найпоширеніших симптомів захворювань у зимовий період є кашель. Але що таке кашель? А головне, як і чим його лікувати?
Кашель буває двох типів: продуктивний та непродуктивний, простіше кажучи – мокрий та сухий.
Сухий кашель
Він нав’язливий, не приносить полегшення, гнітючий, «гавкаючий» і без відходження мокротиння. До того ж сухий кашель може стати причиною різних ускладнень. Тому так важливо почати лікувати кашель при перших проявах. При ГРВІ метою такого лікування є перехід сухого кашлю у мокрий.
Для лікування сухого кашлю використовують і комбіновані засоби: Бронхикум, Стоптусин, Гербіон сироп подорожника, Бронхолітин, Синекод і т. д. При гострих нападах сухого кашлю можна розсмоктувати льодяники з евкаліптом і шавлією: Травісил, Лінкас, Доктор МОМ.
Існує і народний метод лікування сухого кашлю, наприклад, молоко з медом і вершковим маслом. Також добре допомагає прополіс.
Вологий кашель
Це низький кашель із рясним відходженням мокротиння. Тривалий застій мокротиння може призвести до ще більшого запального процесу і розвитку хвороби, тому вологий кашель також вимагає термінового лікування.
При мокрому кашлі застосовуються препарати для розрідження мокротиння (муколітичні засоби) та його виведення (відхаркувальні засоби).
Муколітичні засоби, у свою чергу, поділяються на:
- засоби, що знижують в’язкість слизу, – Синупрет, АЦЦ, Трипсин;
- засоби, що виводять мокротиння, – Амброксол, Бромгексин, Амбробене;
- засоби, що скорочують утворення слизу, – Лазолван, Флавамед, Бронхостоп;
- природні муколітики – це калина, малина, мати-й-мачуха, сік капусти та подорожник.
Препарати з відхаркувальною дією найчастіше виготовляються на основі трав: грудні збори 1, 2, 3, 4 – мати-й-мачуха, материнка, подорожник, солодка, алтей, багно. Відхаркувальний збір – ромашка, багно, ромашка, подорожник. Сироп подорожника і мати-й-мачухи. Стоптусин фітосироп – подорожник, чебрець.
Амтерсол – солодка і термопсис.
Термопсол – термопсис.
Інгаляції при кашлі
Цей спосіб знайомий нам із дитинства: візьміть будь-яку ємність, налийте у неї гарячу воду, додайте ефірні олії і подихайте над нею, накрившись рушником.
Для лікування сухого і вологого кашлю підійдуть такі олії: евкаліптова, соснова, анисова, ментолова, олія чайного дерева.
Для приготування розчину для інгаляції досить додати кілька крапель олій на 500 мл води.