Куди звертатися для відновлення втрачених документів під час війни

Багатьом довелося залишити свої будинки, не всі встигли взяти з собою документи. Що робити у такому разі?

Куди звертатися для відновлення втрачених документів під час війни

Якщо документ є простроченим. Як продовжити термін дії паспорта

Державна міграційна служба повідомляє, що в умовах воєнного стану всі, хто перебувають на території України, повинні мати документи, що підтверджують особу:

  • паспорт громадянина України у формі картки чи книжечки;
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Для іноземців та осіб без громадянства:

  • вид на постійне проживання в Україні;
  • дозвіл на тимчасове проживання в Україні;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

У період воєнного стану можливість обміну документів, що засвідчують особу, обмежена. З цієї причини документи, терміни дії яких закінчилися, або які вчасно не вклеєні фотографії, залишаються дійсними для підтвердження особи.

Якщо втрачено паспорт чи інший важливий документ

Якщо ви втратили паспорт або інший важливий документ, або вони були знищені, скористайтеся програмою «Дія». Там усе є в електронному вигляді, і ті документи, які там відображаються, визнаються дійсними.

На період воєнного стану країни запустили розділ «єДокумент», який можна згенерувати в додатку на самому порталі «Дія». У ньому міститься інформація для ідентифікації людини, зокрема паспортні дані, місце реєстрації тощо.

Де отримати новий паспорт чи дозвіл на проживання

Також із 15 березня у безпечних районах відновили свою роботу органи Державної міграційної служби. Туди можна звернутися, щоб отримати новий паспорт, закордонний паспорт, вид на постійне та тимчасове проживання. Але для уточнення інформації найкраще зателефонувати на «гарячу лінію» Державної міграційної служби: 0 800-308-877.

Як поновити свідоцтво про народження?

Для відновлення свідоцтва про народження необхідно звернутися до будь-якого працюючого підрозділу державної реєстрації актів цивільного стану (ГРАЦС).

Ідентифікаційний податковий номер: як отримати дублікат

Для видачі дубліката ідентифікаційного податкового номера необхідно звернутися до будь-якого з працюючих центрів надання адміністративних послуг (ЦПАУ). Для цього приготуйте паспорт або свідоцтво про народження, якщо йдеться про дитину.

Якщо прострочені водійські права та техпаспорт

Якщо у вас прострочені водійські права та техпаспорт, то, згідно з постановою Кабміну, на час воєнного стану, вони дійсні навіть із минулим терміном.

 «Погляд часу» №15-07.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *