Куди звертатися у разі зникнення військовослужбовців?

За більше ніж рік війни тисячі військовослужбовців перебувають у статусі «зниклі безвісти». Про частину з них рідні знають, що вони перебувають у полоні. Про інших – немає практично жодних даних.

Куди звертатися у разі зникнення військовослужбовців?

У той час, коли рідні та близькі просто живуть у постійному стресі та переживаннях, є ті, хто намагаються наживатися на чужому горі. Сьогоднішня публікація – це інформування про алгоритм дій на випадок того, коли ваші рідні та близькі зникли під час воєнних дій.

Алгоритм дій, якщо військовослужбовці не виходять на зв’язок

Насамперед, варто намагатися вийти на зв’язок із командиром, командиром військової частини чи хоча б побратимами зниклого. Бувають випадки, що під час спілкування виявляється, що військовий має тривале завдання і після повернення має вийти на контакт із близькими.

Інша справа, коли військові підтверджують факт зникнення, то родичам необхідно підготувати наступну інформацію про військовослужбовця: ПІБ, дата народження, місце народження та реєстрації, номер військової частини, військове звання та посада, останнє відоме місце його перебування і дата, коли він був на зв’язку.

Основні інстанції, куди треба направити вищезазначену інформацію за рекомендацією Служби безпеки України – це:

  • Об’єднаний центр із пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України (Viber або WhatsApp: +38(067)-650-83-32, +38(098)-087-36-01, електронна пошта: united.centre.ssu@gmail.com);
  • Територіальний орган Національної поліції України (за місцем свого перебування), зафіксувавши при цьому реєстраційний номер своєї заяви, а також отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, де має бути зазначено ПІБ слідчого (довідково: за кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон реєструється кримінальне провадження);
  • Національне інформаційне бюро (тел.: +38(044)-287-81-65 або чат-бот;
  • Уповноважений зі зниклих безвісти (тел. «гарячої лінії»: 0800-33-92-47, +38(099)-792-01-26, тел. для повідомлень у месенджерах: +38(095)-896-04-21).

До основної інформації досить часто можна і потрібно додавати інформацію, яку ви могли отримати в процесі самостійного пошуку – інформація від свідків, якщо, можливо, є кадри з відео, у тому числі з каналів рашистів. Це може допомогти під час пошуків.

«Погляд часу» №13-30.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *