Купуйте із запасом

Купуйте із запасом
Купуйте із запасом

«Погляд час» №8-2019

Насіння досить дороге, тому багато городників купують його в обмеженій кількості, за нормами, рекомендованими у довідкових виданнях. Але слід знати, що насіння підкоряється правилу 20 на 80. Це означає, що тільки кожна п’ята насінина дасть нам продуктивну рослину, що забезпечує 80 % урожаю.

При купівлі насіння (у будь-якому магазині від будь-якої агрофірми) діє те ж правило: якщо у пакетику 10 насінин, то насправді тут тільки 2 (можливо 3) майбутні рослини, які дадуть 80 % урожаю, ще 2 – середні, які дадуть ще 19 %, а решту можна просто викинути. Це у кращому випадку, якщо не буде хвороб і допоможе хороша погода. Тому потрібно сіяти із запасом, щоб було з чого вибирати. І не переживати через втрати – вони повинні бути відповідні до статистики

Як із 10 насінин вибрати найбільш сильні і продуктивні? У крупного насіння (наприклад, у гарбуза) краще можна визначити за зовнішнім виглядом. У більш дрібного насіння урожай залежить від його величини. Дрібне насіння дасть тільки дрібні кущі, тому його можна відразу викидати. Таке, що спливло при замочуванні, теж, позаяк у більшості культур хороше насіння тоне. Якщо ж спливло все, слід почекати, можливо, у цієї культури насіння дуже легке чи пересушене. Варто нагадати, що не можна замочувати вже оброблене насіння: інкрустоване, дражируване, протруєне.

А взагалі, простіше сіяти все відразу і в міру відбраковувати слабкі та залишати сильні рослини. Слабкі проявлять себе дуже швидко: у них бувають сім’ядолі різної величини чи одна сім’ядоля викривлена. Іноді трапляється так, що рослина, яка швидко росте, погано плодоносить. Тому завжди треба садити із запасом навіть рослини, що добре ростуть.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *