Кури нестимуться й узимку

Кури нестимуться й узимку
Кури нестимуться й узимку

Щоб кури не припиняли нести яйця й у холоди, потрібно забезпечити їм хороші умови у цей період. Адже несучки вимогливі до умов утримання, а взимку тим паче.

Зменшується тривалість світлового дня, знижується температура навколишнього середовища, немає природних зелених кормів. Тому потрібно створити такі умови утримання несучок, які зменшать негативний вплив природних факторів.

Приміщення, в якому утримуються кури, на зиму повинно бути утепленим, а підлога покрита глибокою підстилкою. Робити її можна із сухої тирси, соломи чи торфу. У міру утоптування потрібно закладати новий шар підстилки. Змішуючись із курячим послідом, вона починає розігріватися, забезпечуючи приміщення теплом. При +10-12 °С у пташнику кури почуваються добре та продовжують нестися.

Ураховуючи, що максимальна несучість у курей спостерігається при 12-14-годинній тривалості світлового дня, потрібно додатково освітлювати приміщення за допомогою ламп штучного світла. Зазвичай освітлення включають із 6-ї до 9 години ранку і з 17-ї до 20 вечора.

Особлива турбота – корми. Від їхньої якості залежить несучість. Переважна частка у раціоні відводиться зерновим, до них належать пшениця, ячмінь, кукурудза. Згодовувати зерно краще подрібненим або пророщеним. Зернові корми дають птиці необхідну енергію. Вітаміни кури отримують, вживаючи соковиті корми. Це подрібнені коренеплоди: морква, буряк, варена картопля. Охоче поїдають вони кормові кабачки, що добре зберігаються усю зиму.

Мішанки – хороша можливість забезпечити птицю потрібними мікроелементами. Їх готують із висівок, соняшникової макухи, додають до них яєчну шкаралупу, кісткове чи рибне борошно. Добре б використовувати сушену траву, яку заготовляють на зиму: конюшину, кропиву, куряче просо, мишачий горошок. В’язанки з такого сіна можна розвішувати на деякій висоті від підлоги. У курнику в окремих мисочках має стояти потовчена крейда, черепашка, дрібний гравій, камінчики, питна вода. При низькій температурі воду треба давати підігрітою, іноді у неї слід додавати марганцівку. Соковиті корми рекомендується давати у першій половині дня, а на ніч – краще зерно.

При помірних морозах кури повинні мати можливість вигулу. Зазвичай із цією метою відгороджують майданчик із південного боку приміщення, відкритий для сонячних променів і розчищений від снігу. На вигулах розміщують ванночки із попелом і піском, які мають бути сухими. При холодній і вітряній погоді лотки для виходу на вигул тримають закритими.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *